GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:7. 2. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 7.2.2021

Podcast

Workoholický Grundfunk

Jsou muzikanti, kteří vydávají jednu desku za druhou. Neúnavný Cory Wong vydal v pátek, pouhé tři měsíce od svého předchozího, další album – Cory and The Wongnotes.
I další pracant MonoNeon, zaplnil svůj Bandcamp profil třemi novinkami a pro jednu z nich – skladbu Done With The B-S se s ním spojila zpěvačka Ledisi. Pravidelná rubrika Groove Window představila kapelu Ozone, která byla aktivní především v první polovině 80. let minulého století, ale v roce 2018 došlo k návratu a v letošním roce přicházejí s plnohodnotnou deskou Return of the Jam-i.

Dnes jsme otevřeli naše pravidelné dvouhodinové vysílání jednou zremixovanou klasikou od Sister Sledge.

Mick Fousé a jeho loňský single Heart. Veins. Head (v The Reflex revizi) byl další náplní úvodních minut.

The Motet mají po loňské proměně kapely venku novinku – cover skladby And The Beat Goes On původně od The Whispers, s kterým jim pomohl Nigel Hall (mj. z Lettuce).

MonoNeon zaplnil svůj Bandcamp profil v tomto týdnu třemi novinkami, přičemž pro jednu z nich – skladbu Done With The B-S se s ním spojila zpěvačka Ledisi. Mrkněte na jejich spolupráci a případně i na další tracky z jeho početné nadílky..

Neúnavný Cory Wong vydal v pátek, jen pouhé tři měsíce od svého předchozího, další album – Cory and The Wongnotes. Poslechnout si jej můžete třeba tu:

A pokud chcete vidět první 4 díly show Cory Wonga Cory and The Wongnotes, tak pak zavítejte na jeho youtube kanál ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila kapelu Ozone (Ozone Funk Band), která v původním složení byla aktivní především v první polovině 80. let minulého století, ale v roce 2018, respektive letošním, se vrací s původně EPčkem a dnes již plnohodnotnou deskou Return of the Jam-i. Tu si můžete poslechnout a zakoupit tu:

Novinku mají venku The Manhattans Feat. Gerald Alston, kteří se vracejí poté, co byl vyřešen právní spor o možnost užívat jméno kapely The Manhattans. Hráli jsme si jednu ukázku z alba The Legacy Continues, které si můžete poslechnout třeba tu ↓

A nakonec jsme se s Princem vrátili do devadesátek!

A před posledním vstupem nám zazněla klasika For What It’s Worth v podání kytaristů Cool Guitars, Ronny Jordana a U-Nama.