GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:31. 1. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 31.1.2021

Podcast

Roztočená disco koule i swingující Mario Biondi v Grundfunku

Mario Biondi oslavil ve čtvrtek své 50. narozeniny a o den později si k nim nadělil novou studiovou desku Dare, kterou jsme podrobně probrali. Pravidelná rubrika Groove Window představila milánskou kapelu CALIBRO 35 prostřednictvím aktuálního alba Dalla Bovisa a Brooklyn. A k tomu zazněla i spousta remixových verzí skladeb od The Shapeshifters, Nila Rodgerse, D’Angela nebo Basement Freaks.
Nechyběla ani živá hudba v podání The Brand New Heavies, kterým 12. března vyjde na labelu Acid Jazz Records remasterovaná nahrávka jejich tokijského koncertu z roku 1992. Druhým živákem, který jsme zmínili, je ten od kapely Beat Funktion, kterým se tito švédští muzikanti vracejí zpět v čase do roku 2014, kdy vystoupili ve stockholmském klubu Fasching.

Dnes jsme to odpálili skladbou Finally Ready od The Shapeshifters v Dimitri From Paris remixu, který můžete najít k poslechu i podpoře tu:

Další klubovkou v našem dnešním playlistu byl Nile Rodgers, který se původně v létě roku 2014 vytasil se skladbou Do What You Wanna Do, aby ji pro letošní rok znovuoživil nikdo menší, než The Reflex. Jeho “Clubbed Up Revision 2021″ najdete tady:

Další skočný track je z pera D’Angelo. Betray My Heart si k obrazu svému tentokrát upravil Ezel a vy jej najdete k poslechu i podpoře tu:

Z kompilace Freestyle 4 Funk 8 jsme si zahráli poslední track Soul Men od Basement Freaks v Umbo Remixu. Celou kompilaci mát naservírovánu tu ↓

Mario Biondi oslavil ve čtvrtek své 50. narozeniny, ke kterým si o den později nadělil studiovou desku Dare. Poslechnout si ji můžete tu ↓

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 31. ledna 2021

V poslední lednový den se v našem vysílání dostalo na vůbec první letos vydaný track – kapela The New Mastersounds potěšila své fanoušky hned 1. ledna se skladbou Fast Man.

Pomocí zatím jejich posledního počinu Dalla Bovisa a Brooklyn jsme si představili milánskou kapelu CALIBRO 35. Nejen toto album ale najdete na jejich Bandcamp profilu ↓

The Brand New Heavies in da hause!
Na 12. března chystá tahle acid-jazzová legenda návrat ke kořenům. Na labelu Acid Jazz Records totiž vyjde remaster jejich koncert z roku 1992, který se uskutečnil v Tokyu. První ukázka z něj už je venku.

Druhým živákem, který jsme si dnes zmínili, je ten kapely Beat Funktion, kterým se tito švédští muzikanti vracejí zpět v čase do roku 2014, kdy vystoupili v stockholmském klubu Fasching, koncert zaznamenali – a teď jej dávají světu na obdiv. Mrknout na celý jeho záznam můžete tu: