GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:17. 1. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 17.1.2021

Podcast

Grundfunk oslavil 15 let v éteru Radia Wave

Ve vysílání jsme mimo jiné představili projekt STR4TA, pod kterým jsou podepsaní Gilles Peterson a Bluey aka Jean-Paul Maunick a které se na vinylu, CD i v digitálu na trhu objeví 26. března. Zahráli jsme také z nových alb, které vydávají Cory Wong, Dumpstaphunk, James Fox Higgins nebo The Big Hustle. V pravidelné rubrice Groove Window bylo holandské duo Martin & Garp s jejich novou deskou Sentimental Fools. Příjemný poslech přejí DJ Maceo a Viktor Mašát.

Ale teď už k opravdu prvnímu tématu dnešního vysílání – The Brit Funk Association vydali Extended verzi jejich loňské desky Lifted, na které najdete nově 3 remixy k na desce původně vydané songy.

Cory Wong neponechává nic náhodě ani v této pohnuté době a do roku 2021 vstupuje nejenom s oznámením nové desky Cory and The Wongnotes (vyjde 5. února), ale rovnou si k ní vymyslel i show, jejíž první sezónu budeme vídat na jeho youtube kanále. První epizoda je o spolupracích a v rámci ní se představuje jeden z hostů alba Cody Fry. Kupu čirého muzikanství (ale i srandy) zažijete tu:

Loni v září byl poměrně nenápadně uveden v život projekt Gilles Petersona a Bluey aka Jean-Paul Maunicka STR4TA debutovým singlem Aspects, po kterém je nakonec pojmenována celá deska, jejíž limitované první čistě vinylové vydání spatřilo světlo světa již loni v prosinci. V plné síle se na vinylu, CD i v digitálu na trhu objeví 26. března. Do té doby si můžete vychutnávat stále dokola dva zatím uvolněné singly ↓

Dumpstaphunk chystají na 23. dubna desku Where Do We Go From Here, která vyjde na labelu The Funk Garage. A jejich loňská skladba Justice 2020 se navíc v těchto dnech dočkala remixu od Cut Chemist.

Pravidelná rubrika Groove Window představila holandské duo Martin & Garp, které se po úspěchu Young Gun Silver Fox (a to zejména právě v Nizozemí) rozhodlo také zkusit štěstí v jimi obsazeném žánru West Coast, a to sice albem Sentimental Fools.

The Big Hustle na své nejnovější studiové album For Life mírně obměnili sestavu a i tentokrát si pozvali nemalé množství hostů, ať již z řad instrumentalistů, či vokalistů. A na celou tuto jejich desku si vyhraďte krásných 70 minut vašeho času!

Představili jsme si ambiciozní projekt Logos Rising Jamese Fox Higginse (tag odkazující na jeho fan page nehledejte – na facebooku už nepůsobí), který nakonec vyšel těsně před koncem roku. Ambiciozní v tom, že jde o plnohodnotnou nálož velkého aranžmá s dechy, smyčci a vůbec tučným zvukem, který se věnuje těžkým tématům z celého světa i spektra lidského poznání, vědění i víry. Dát šanci mu můžete tu ↓

Baskytarista Michael Krásný, kterého od nás z vysílání můžete znát díky kapelám jako TOP DREAM COMPANY či quattro formaggi se po té, co se přestěhoval do New Yorku a také poté, kdy se stal součástí kapely Laco Decziho, odvážil jít do sólového projektu, ve kterém i zpívá. 20:20, tak se jmenuje jeho deska, která spatřila světlo světa na začátku letošního roku.