GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:10. 1. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 10.1.2021

Podcast

 

Mono Neon v rozhovoru pro Grundfunk

Hlavní hvězdou druhého vysílání Grundfunku v roce 2021 je baskytarista a multiinstrumentalista MonoNeon. Přinášíme vám krátký, ale nadčasový rozhovor natočený v říjnu 2019 na koncertě skupiny Ghost Note v pražském Jazz Docku. Dozvíte se, kde MonoNeon bere inspiraci a jak vlastně samotnou hudbu vydává. Seznámíte se navíc i s jeho nejnovějším albem Banana Peel on Capitol Hill.

Představujeme také aktuální EP Heaux Tales od Jazmine Sullivan a v playlistu čeká i Mocky se zpěvačkou Lilianou Andrade a jejich druhým singlem Little Push. Pravidelná rubrika Groove Window přináší projekt Electric Lady Big Band, který k 50. výročí vydání alba Electric Ladyland od Jimiho Hendrixe tuto desku reinterpretoval v londýnském Ronnie Scott’s Jazz Clubu. A vznikla z toho i nahrávka, která stojí za poslech.

Dnes jsme začali novinkou v katalogu Bernhofta, skladbou All My Loving, kterou se vrací opět pouze pod své jméno. Letos nás tak pravděpodobně čeká deska, kterou si nahraje pouze sám. A sám i vystoupil včera s koncertem ze svého domova. Takhle to dopadlo.

V playlistu byl také multiinstrumentalista Mocky a zpěvačka Liliana Andrade s druhým singlem vzniklým z jejich spolupráce – jmenuje se Little Push a tady jej najdete nejen k poslechu, ale i podpoře ↓

Dnes si představujeme nejnovější desku Banana Peel on Capitol Hill MonoNeona. Tedy tohohle nádherného pána <3

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 10. ledna 2021

Pokud vás zaujala MonoNeonova tvorba, zavítejte na jeho Bandcamp profil a podpořte jej. Umělců, jako je on, neběhá po světě moc. Tak ať nás může překvapovat dalšími ztřeštěnostmi

Děkujeme organizátorům festivalu Groove Brno a koncertu Ghost-Note v Jazz Dock (Rachot) za možnost si pokecat s…

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 10. ledna 2021

A teď už ta ve vysílání slíbená helikoptéra. Když už "ho" odřízli od světa sociálních médií, tak ať se aspoň proletí. Hezky po umělecku!

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 10. ledna 2021

Představili jsme si dnes také aktuální EP Heaux Tales od Jazmine Sullivan. Celé jej můžete poslechnout třeba tu:

We Are KING vydali na BBE Music k nedožitým 74. narozeninám David Bowieho předělávku jeho klasiky Space Oddity. A takhle to dopadlo:

Představili jsme si album Red Hills Road dua Sly & Robbie, které krom jejich klasiky v dancehallových a reggae vodách je prý inspirováno také projektem Herbie Hancocka Haed Hunters a skladbou Rockit.

V pravidelné rubrice Groove Window jsme si představili projekt Electric Lady Big Band, který na 50. výročí vydání alba Electric Ladyland Jimi Hendrixe jej re-interpretoval v Ronnie Scott’s Jazz Clubu. Nakonec vznikla nahrávka, kterou si můžete dopřát i vy, pokud zavítáte na Bandcamp profil tohoto projektu a ten tam podpoříte.

19. února se dočkáme 10. alba José Jamese New York 2020 (Live) a jak už název napovídá, půjde tentokrát o živák, i když…

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 10. ledna 2021

Deska Memories Of Love, kterou na 12. března chystá Myles Sanko, má venku další ukázku. Tentokrát jde o baladu Streams Of Time, kterou si i po vizuální stránce vzal na triko její autor sám.