GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:13. 12. 2020
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 13.12.2020

Podcast

Třetí advent přinesl do Grundfunku P-Funk

Pravidelná rubrika Groove Window totiž představila debutující p-funkový projekt Smudge All Stars, který zahrnuje plejádu zajímavých muzikantů nejen z USA ale i z UK. K tomu jsme zahráli spoustu povedených groovů, například předělávku skladby What’s Going On? od The Terri Green Projectu, song Twilight, za kterým stojí Kraak & Smaak spolu s Izo FitzRoy, nebo letošní novinku Free od Los Charly’s Orchestra a Heidi Vogel, kterou zremixoval The Reflex.

V červenci jsme si představili čtveřici muzikantů Yakul z britského Brightonu, věnující se future soulu a teď tady máme jejich druhé plnohodnotné EP Kaleidoscope. Do éteru jsme vyspustili i ukázky ze studiového živáku kapely ORGŌNE, nové album se jmenuje Raw & Direct a zachycuje kapelu ve špičkové formě a nahráno bylo živě v KillionSound a Tropico Union Studios v Los Angeles.

Předělávka What’s Going On? od The Terri Green Projectu má venku nový remix, který nám to dnes celé otevřel.

Nového remixu se dočkal i na loňské desce Pleasure Centre se objevivší song Twilight, za kterým stojí Kraak & Smaak spolu s Izo FitzRoy.

Na letošní novinku Free z pod rukou Los Charly’s Orchestra a Heidi Vogel se tentokrát podíval The Reflex a je z toho tento nádherný skvost, kterému jsme se rovněž dnes museli věnovat!

Morris Day má venku nový single Headrush, se kterým mu vypomohl Trinidad James.

Po 30 letech od verze, kterou představila Madonna, vychází originální verze skladby Justify My Love v podání jedné z jejích autorek – Ingrid Chavez. Ta stála zejména za její textovou podobou, muziku dělal Lenny Kravitz.

Pravidelná rubrika Groove Window představila debutující p-funkový projekt Smudge All Stars, jenž zahrnuje plejádu zajímavých muzikantů jak z USA, tak z UK.

LOVANDA se nám tu představila před třemi lety přímo ve studiu. Od té doby je sledujeme. A v tomto týdnu vydali novou věc КОГДА-ТО doprovázenou tímto klipem.

Zahráli jsme si dnes i ukázky z tohoto ↓ studiového živáku kapely ORGŌNE, který najdete exklusivně pouze na Bandcampu ❤