GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:29. 11. 2020
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 29.11.2020

Podcast

Britští Matt Bianco a holandští New Cool Collective spojili síly a vzniklo z toho album High Anxiety, představili jsme také sedmitrackové EP I-Soulation, za kterým stojí britský vokální mág Don-E, švédští Beat Funktion vydali své páté album Live at the Red Horn District a tentokrát jde o živák natočený v sousedním Německu, navíc s rakouskou zpěvačkou Natascha Flamisch. Pravidelná rubrika Groove Window představila Roberta Strausse, který kouzlí již přes 20 let ve svém Wax Recording Studio, především pro jiné interprety. Produkuje, nahrává a teď si udělal radost vlastním albem, na labelu Tokyo Dawn Records vydal album Odyssey Funk.

Na úvod jsme si dali novinku v podání Cool Million s hostujícím D-Trainem Be A Star Tonight, která tak završuje spolupráci těchto umělců.

Britští Matt Bianco a holandští New Cool Collective spojili síly a vzniklo z toho album High Anxiety, které si můžete poslechnout a v případě zájmu i podpořit tu ↓

Představili jsme si sedmitrackové EP I-Soulation britského vokálního mága Don-Eho, které si po vydání na jaře na jeho vlastních stránkách našlo na podzim cestu i na Bandcamp, kde jistě může najít širší publikum.

Dvanáctá deska Redtenbacher’s Funkestra The Hang má komornější háv, než na jaký jsme u téhle party zvyklí – to ale neznamená, že by mělo zapadnout. Stefan Redtenbacher si na něj pozval muzikanty, jež ho provázejí celou jeho dosavadní kariérou, kteří se na dva dny zavřeli ve studiu, kam každý z nich přinesl své kompozice. A výsledek můžete slyšet a podpořit tady:

V pátek vydali švédští Beat Funktion své páté album, tentokrát jde ale o živák natočený v sousedním Německu, navíc s rakouskou zpěvačkou jménem Natascha Flamisch. Live at the Red Horn District obsahuje skladby z alb Olympus a Green Man a postupně se bude ve video podobě objevovat i na youtube. Každý týden jeden track. Mrknout na úvodní Kareem se tak můžete už nyní.

Dvě vnučky George Clintona sdružené pod značkou Kandy Apple Redd jsme si poprvé představili v roce 2016. Od té doby už vystupovali nespočetněkrát naživo, ale také vydali pár dalších singlů, z nichž jedním byl v minulosti i This Club ↓

Duo Jack & Jointz spojilo po letech opět síly s Ashley Slaterem, aby nám představilo svatou vodu. Račte okusit.

A na úplný závěr našeho dnešního vysílání jsme vybrali zasněnou ukázku v podobě skladby Mr. Midnight z alba What A Time To Be In Love Raheem DeVaughna.