GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:7. 6. 2020
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 7.6.2020

Podcast

 

K nedožitým 62.narozeninám Prince jsme si zahráli ze dvou znovu vydaných alb – The Rainbow Children a One Nite Alone… Live!, ale mohli jste slyšet i muzikanty z jeho kapel, nebo ty, které inspiroval.

Představili jsme také právě vydané album Smoove & Turrell – Stratos Bleu, v němž se tato britská stálice odklání ze svých zajetých kolejí a přidává do směsice funku a soulu i prvky elektroniky. Australští The Bamboos oslavují letos dvacet let na scéně, a tak se i přes karanténní opatření ozvali s novým singlem Hard Up, stejně jako jejich krajan Daniel March, který v singlu Apollonia zpracovává téma dialogu dvou od sebe odloučených osob. Kapelu Turkuaz od nás znáte dobře, v tomto vysílání jsme si posvítili v pravidelné rubrice Groove Window na jejich vokalistku Shiru Elias, která se vydává na sólovou dráhu s několika písňovým albem GOODS the EP.