GRUNDFUNK

Kdy:6. 11. 2005
Médium:DFR Radio
Typ:Internet
Čas:20:00
Web:http://www.dfr-radio.com

Dj Mucho a Hraboš hosty pořadu

powered by Groove-on.cz a dfr-radio.com

Tímto pořadem
Vás budou provázet redaktoři serveru Groove on.cz, pomocníky nám budou
přizvaní hosté . Cílem tohoto pořadu je přiblížit posluchačům hudbu, o
které píšeme i nepíšeme , která nás zaujala a která by možná mohla
zaujmout i Vás, přesto je většinou rádií spíše ignorována a odsunována
na vedlejší kolej. Touto hudbou máme na mysli – funk, soul, breakbeat,
groove, garage, latino a spoustu dalších směrů současné i minulé
taneční a elektronické hudby.

2005_05_01_grundfunk.jpgKvalitních
zahraničních i českých kapel věnujících se této produkci je dost, ale
díky zoufalé situaci v českém éteru, je až na pár vyjímek však slyšíte
málokdy. Proto je zde GRUNDFUNK aby Vám každou neděli přinesl vyváženou
dávku našlápnuté muziky, představil nové kapely, alba a upozornil na
zajímavé koncerty.

Honza Hutz si přivedl dva velice zajímavé hosty , Petra "Sida" Hoška alias Djje Mucha a Petra " Hraboše" Hrabalika. A byla to velmi zajímavá besídka , to nám věřte :) Pokud chcete zjistit o hlavních protagonistech něco více laďte Dfr Radio v obvyklých časech a nebo čtěte dál.
Těšíme se naslyšenou .

Petr Hošek alias DJ Mucho

2005_11_06_DJ_Mucho.jpgPetr Hošek patřil na začátku 80. let k prvním pražským punkerům a po vzoru Sida Viciouse, baskytaristy Sex Pistols, si nechal říkat "Sid". V roce 1984 založil legendární punkovou skupinu Plexis, v níž zpíval a hrál na kytaru a která v prvním (zhruba dvouletém) období hrála většinou na různých podzemních akcích. Po rozpadu první sestavy byl Sid odveden na vojnu, z které se po půlroce vyzul vcelku drsným způsobem – o dovolence při mejdanu vyskočil z okna, což mu vyneslo komplikovanou zlomeninu nohy. Už na podzim 1987 je angažován coby baskytarista do další punkové formace Do řady!.

V roce 1988 obnovil svojí kapelu Plexis – tentokrát už jenom jako zpěvák ale zároveň se také stal baskytaristou pražské hardcoreové legendy Michael´s Uncle. S ní vydržel hrát rok, od roku 1990 se už ale věnoval pouze zpěvu v Plexis. Právě v tom čase začala jít tahle vyhulená parta hodně nahoru, když se prezentovala nikoli jako punková ale jako street rocková skupina á la Guns´n´Roses. Plexis natočili rychle po sobě tři alba, bohužel někdy v roce 1994 se i druhá sestava rozpadla – zničily ji tvrdé drogy.

Někdy v té době začal Hošek coby správný mejdanový typus navštěvovat i první taneční party a společně s přáteli založil agenturu Roxydust, v níž zastával funkci stage managera. V letech 1995-96 byl jejím hlavním působištěm pražský kulturní dům v Ládví, v období 1997-2000 se přesunula do Roxy, kde se prezentovala party zvanými Shake a v letech 2000-03 fungovala v klubu Mecca, kde pořádala večírky nazvané Saladas. Ještě předtím se ale Hošek vrátil na pódia jako muzikant.
Už v roce 1996 se mu totiž zastesklo po živém hraní, a tak oprášil svého starého Rickenbackera a jakožto frontman a baskytarista a s novými spoluhráči potřetí obnovil Plexis – tentokrát už jako čistě punkovou skupinu. Během dalších let s ní natočil dvě desky. Přibližně od roku 1999 se začal sám zabývat mixingem desek a vzhledem k náklonnosti k fotbalu, Mexiku a vůbec celé latinské Americe se prezentoval jako DJ pouštěním nahrávek latinskoamerické hudby. Tehdy přijal novou přezdívku, jež má své kořeny ve španělštině – začal si říkat Mucho.

Na konci roku 2001 založil s přáteli z dávných punkových a hardcorových skupin flexibilní chill outový projekt Maradona Jazz, zabývající se dj-ingem a volnou improvizací na témata latinskoamerické a jazzové hudby Mucho je legendou pražského mejdanového života; vzhledem k množství vypitých alkoholických nápojů (a spolykaných látek způsobujících změněné stavy vědomí) je stejnou medicínskou záhadou jako třeba Keith Richards. Jakožto milovník fotbalu je vášnivým fanouškem Slávie a reprezentačního teamu Mexika.

Diskografie (pouze alba):

Plexis: "Půlnoční rebel" (1990)
Plexis: "White Killer" (1992)
Plexis: "lll" (1993)
Plexis: "To" (1998)
Plexis: "Už mi to kroutí nohy" (2000)

Petr Hrabalik alias Hraboš

2005_11_06_Hrabo__.jpgNarozen v Havlíčkově Brodě roku 1962. Žil postupně v Hradci Králové, Liberci, od roku 1987 je v Praze.V 80. letech člen HB-undergroundových kapel Maama (1982-84) a Křečový Žíly (1984-86), v polovině dekády zároveň hrající po libereckých hospodách folk a blues, na Havlíčkobrodsku též člen několika zábavových part (většinou krátkodobé záležitosti).

Od roku 1988 vedoucím havlbrodské hardcore crossoverové skupiny Našrot , s níž nahrál několik alb. V roce 1990 epizodně působil v pub-rocku Jerry & The Alligators. Od poloviny 90.let spolupracoval na výrobě kultovního 42.-dílného dokumentu Bigbít o historii československé rockové hudby. V roce 1998 jedním ze zakládajících členů Popmusea (Museum a archiv pop. hudby ). Cca od roku 2001 vytváří nárazově stránky Bigbítu . V tomtéž roce jedním ze zakládajících členů improvizačního seskupení Maradona Jazz. Od roku 2005 taktéž zpěvákem HC-crossoverové formace Ström.

Vyšlo mu několik sbírek poezie – Bujaré výlety perverzní pomazánky (1991), Pokusné stavy šílenství (1993), Intim spray (1997). Píše i humorné prozaické útvary hlavně pro obveselení svých kamarádů – Expedice Paris ´90 (1995), Viděno sudem (1999), Mimo Sud (2001), Sběrné sudoviny (2003).
Občasně přispívá do hudebního magazínu Rock & Pop a deníků Právo a MF Dnes. Fotbalový fanoušek (Česká reprezentace, Argentina, Slávia Praha). Pravidelný návštěvník pražské Vinárny U sudu.

Diskografie (pouze alba):
Našrot: "Destructive Tour" (1991)
Našrot: "Brain Investigator" (1993)
Našrot: "Cornered Animal" (1995)
Našrot: "The Guide To The Wild Years" (1997/8)
Našrot: "The Mirror & The Mask" (2000)
Našrot: "Psychorama" (2003)

premiera :
neděle od 20 hod.

repriza :
čtvrtek od 14 hod

sobota od 13 hodin