Marcus Anderson je funkující hrdina

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 23.5.2021

Podcast

Marcus Anderson je funkující hrdina

Grundfunk nabídl velké množství funksoulových novinek a mimo jiné i pár ukázek z nové živé nahrávky Marcuse Andersona – Hero (Live).

Pamatujete si ještě rok 2007, kdy jsme si v pravidelné rubrice Groove Window v jejím šestém díle představili kapelu Real, za kterou stojí zpěvačka Louise Pollock a trombonista Winston Rollins? Tak letos se v digitálních vodách objevil remix na jejich singl Give Me A Reason, čemuž jsme nemohli odolat, a tak zazněl i ve vysílání.

Kvartetu Forq vyšlo poprvé remixové EP a to na skladby z jejich poslední řadové desky Four. Šestici instrumentálních skladeb můžete vyslechnout a podpořit tu ↓

Redinho se po nějaké době opět hlásí o slovo a to sice se skladbou Bullet, v které mu vypomáhá zpěvačka Sans Soucis původem z Itálie, ale žijící v Londýně.

Ve vysílání jsme hráli ze živé nahrávky Marcuse Andersona – Hero (Live) a pokud vás zmíněné album zajímá, pak pro jeho kompletní poslech a případnou podporu zavítejte na jeho Bandcamp profil ↓

Popřípadě se podívejte i na tento jeho živák, kde vzdával před měsícem hold Steviemu Wonderovi.

Pravidelná rubrika Groove Window zavítala do Maďarska, odkud pochází duo producentů vystupujících pod jménem Savages y Suefo. Jejich dosavadní tvorbu najdete třeba tady:

Již druhá kompilace skladeb od Corduroy, které tahle slavná čtveřice natočila v devadesátých letech v době své největší slávy, ale které se neobjevily na jejich běžných albech (ať už šlo o různé jiné edity, nebo bonusové skladby pro Japonsko), je venku. Pod názvem Winky Wagon 2 ji najdete k poslechu celou třeba tu ↓