Letní něžnosti si žádají modré diamanty, vikingskou duši a amsterdamský salát. Novinkujeme!

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 13.8.2023

Podcast

Britští Jungle přicházejí se čtvrtou studiovou deskou Volcano, kytarista Marcus Machado vydává druhou studiovou desku Blue Diamonds i v digitální podobě a také američtí Lettuce, kterým pro změnu vinylovou exkluzivitu ukončilo letošní vydání živáku Live in Amsterdam v digitální podobě. Pravidelná rubrika Groove Window, tentokrát představila kolektiv Soul Tune Allstars, sdružený pod švédským labelem Soul Tune.

Otvírák nám pro tentokrát zařídili kalifornští ORGŌNE a také Jamie Allensworth, který nazpíval vokály do skladby Pacific Beat.

Podobně jako po vydání debutové desky Aspects, která se také dočkala navazujícího remixového alba, i druhá studiová deska STR4TASFEAR projektu STR4TA je nyní následována albem, na kterém se vyřádili nejrůznější remixéři. Kteří a jak, to už můžete posoudit a případně i podpořit tu:

Po sérii singlů, kterými nás britské duo multiinstrumentalistů vystupující pod značkou Jungle zásobovalo již od března, jsme se konečně dočkali jejich čtvrté studiové desky Volcano. V její plné kráse si ji můžete vychutnat a muzikanty do ní zapojené podpořit tady ↓

Zatímco milovníci vinylů se dočkali již v polovině května, další tři měsíce si museli počkat ostatní, aby si mohli vychutnat druhou studiovou desku Blue Diamonds, za níž stojí kytarový mág Marcus Machado. Celou ji najdete k poslechu třeba zde ↓

Američtí Lettuce v roce 2020 zamířili těsně před tím, než se všechno uzavřelo, do amsterdamského klubu Paradiso, aby nejenom potěšili tamní publikum, ale i nahráli záznam svého vystoupení. O rok později se s ním pochlubili na limitované edici vinylového dvojalba a letos se dočkali i všichni ostatní. Live in Amsterdam si můžete poslechnout a pořídit tu ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila partu okolo švédského labelu Soul Tune, která si říká Soul Tune Allstars a v těchto dnech vypouští do světa svoji druhou studiovou desku The Soul Of The Viking. Tak přejeme příjemný poslech při hledání duší Vikingů.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-13-8-2023/