Letní nálož funku v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 21.8.2022

Podcast

Playlist jsme zaplnili novinkami i osvědčenou klasikou, pojďme na to!

Vysílání jsme tentokrát otevřeli s kapelou Turkuaz, jejichž historicky poslední dvě studiová alba Paradiso a Apollyon vyjdou již 9.září. A dvě nejčerstvější ukázky z nich najdete třeba tady ↓

Na novou desku od The APX čekáme už poměrně dlouho, ale vypadá to, že se blízká na lepší časy. Venku totiž mají single Greatest Love Of All, a to včetně videoklipu, který vám tímto posíláme.

Pět let od alba Leap tu máme novinku v diskografii saxofonisty Adrian Crutchfielda. Ve vysílání jsme zahráli dvě ukázky z nové desky Lover, kterou si můžete poslechnout třeba tady ↓

14. října se dočkáme letos už druhé studiové desky od Red Hot Chili Peppers nazvané Return of the Dream Canteen. A prvním singlem z ní je skladba Tippa My Tongue, jejíž vizuální zpracování můžete obdivovat tu:

Projekt kytaristy Ryana Jalberta – Jalbatross má již venku celé eponymní EP, ze kterého jsme vám zahráli jednu ukázku. Tady posíláme link, na kterém si můžete celou nahrávku poslechnout a čtveřici muzikantů i podpořit.

A s vysíláním jsme se rozloučili skladbou Make Me Say It Again, Girl z repertoáru The Isley Brothers, kteří ji vytáhli po 47 letech od jejího vzniku, aby z ní udělali duet s Beyoncé.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-21-8-2022/