Legendární DJ John Peel zemřel

Veterán vysílající na BBC Radiu zemřel ve věku 65 let během dovolené v Peru.

2004_10_27_peel_bbc.jpgJohn Peel, který strávil 40 let za mikrofonem zemřel během své pracovní dovolené kde byl se svou ženou Shnilou na srdeční selhání.

Byl nejdéle působícím DJ na britském BBC Radio 1 a v posledních letech také moderoval pořad Home Truths na BBC Radio 4.  Andy P., jedna z hlavních osob na Rádiu 1 prohlásil, že Peelův zásah do moderní muziky a kultury byl „nezměřitelný“.

John Peel se narodil v Heswall, blízko Liverpool a po skončení jeho vojenské služby v Británii , roku 1962 odjel do USA,  kde začal pracovat pro rádio v Dallasu.
Po návratu uvedl na trh Radio 1 v roce 1967 kde působil v pozdním nočním programu Top Gear. Začal jako první z DJ upozorňovat na punk, reggae a hip-hop, protože překračovali hranice středního proudu. Peelův program si vybudoval pověst po celém světě a mimo to se stal také součástí BBC World Service, kde vysílal hudební pořad .

2004_10_27__john_peel_session.jpgJames Dean Bradfield – zpěvák Manic Street Preachers řekl, že díky němu slyšel tu nezajímavější muziku ve svém životě. Damon Albarn – zpěvák Blur prohlásil, že patronát  Johna Peela byl "jedna z nejdůležitějších věcí, co se stala v naší kariéře".

Pod jeho producentským dohledem, byly nahrány desítky skvělých, živých alb celé řady interpretů.