Lack of Afro vydává hudbu již 15 let a jeden úspěch střídá druhý. I jeho nové album Square One si zaslouží vaši pozornost

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 10.9.2023

Podcast

Byli jsme velmi potěšeni návratem Lack Of Afra, který přichází na scénu s novým albem Square One a nové desky na nás v následujících týdnech a měsících chystají také The Next Movement, The Jazz Defenders nebo brazilec Ed Motta, od kterých jsme zahráli nejnovější singly.

Pravidelnou rubriku Groove Window tentokrát obsadil britský kytarista a skladatel Ed Black, se kterým nás tak trochu seznámil zpěvák kapely Yakul James Berkeley, který s ním před rokem vydal společné EP.

V úvodu jsme servírovali skladbu I Love The Way You Do, za kterou stojí Danny Kane a Princess Freesia. O remix se postaral švédský producent Opolopo a spolu s původní verzí je k poslechu tady.

Album Never Coming Down od švýcarského funkového tria The Next Movement, můžeme čekat už koncem listopadu letošního roku. Tento týden z něj vypustili další single Is It Real?

Lack of Afro zapracoval na nové desce Square One, která vyšla tento týden a jak už jsme u něj zvyklí, pozval si na ni vynikající zpěváky, kteří mu pomohli dílo realizovat.

Již koncem října přijíždí MonoNeon do Olomouce a Prahy poprvé ne jako člen Ghost-Note, ale se svojí vlastní tvorbou. Stane se tak v obou případech díky festivalu Mladí ladí jazz, nejprve 27. října v olomouckém Jazz Tibet Clubu a o den později v Holešovické tržnici na Mladí ladí festu 2023. A s čím přijede? Po nové desce tu od něj máme další tvorbu – EP Wonderland’s Disaster Queen.

Na jaro příštího roku chystají The Jazz Defenders svoji třetí studiovou desku, ze které tento týden představili první dvě ukázky. A zatímco úvodní single Rolling on a High jste měli možnost slyšet v našem vysílání, skladbu Looking Back, která jej doprovází, si můžete vychutnat na odkazu níže. U obou asistoval za rapovými vokály Doc Brown.

Pravidelná rubrika Groove Window představila kytaristu, zpěváka a producenta, který se jmenuje Ed Black, říká si edbl a má za sebou několik zajímavých spoluprací ↓

Behind The Tea Chronicles se jmenuje deska, kterou na 20. října chystá brazilský muzikant Ed Motta. Již druhý singl z ní, skladbu Slumberland, vypustil do světa i s animovaným lyric videem.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-10-9-2023/