Judith Hill v rozhovoru pro Grundfunk

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 7.3.2021

Podcast

Grundfunk  přinesl rozhovor s Judith Hill, který vznikl 2.listopadu 2019 po jejím brněnském vystoupení a v rámci vydání její třetí studiové desky Baby, I’m Hollywood jsme vám tuto zpěvačku a hudebnici představili. V playlistu se navíc objevily novinky od Reel People, Kraak & Smaak nebo projektu Silk Sonic a v pravidelné rubrice Groove Window byl trumpeťák Max Ribner.

Začali jsme dnes Ezelovým remixem skladby If I Was Your Man, kterou v původní verzi vyprodukovali Reel People a Michael Champion. Ta se objevila na letošním výběru Soulful Deep & Dope, který najdete tu:

Tak veškeré remixy ke skladbám z desky Pleasure Centre od Kraak & Smaak už jsou na jednom místě. Je jich celkem 27 a krom všech možných, které se za poslední 2 roky již objevily, tam najdete i několik nových.

V rámci vydání třetí studiové desky Judith Hill Baby, I’m Hollywood jsme vám tuto zpěvačku a hudebnici zevrubně představili. A to i díky rozhovoru, který měl původně vzniknout 1. listopadu 2019 v Jazz Docku před jejím koncertem, ale nakonec se tak stalo až 2. listopadu hodinu před půlnocí po jejím druhém vystoupení v naší zemi, tentokrát v Metro Music Baru. Ale kdepak, ne v klubu, ale až v lobby hotelu, kam se Judith po koncertu odebrala.
To bylo přesně týden poté, co ve Vídni natočila dnes představovanou desku.. ↓

Ano, pochopitelně – neunikla nám ani tato slaďárna, která představila nový projekt Andersona.Paaka a Bruno Marse – Silk Sonic. Tak až někde narazíte na otevřené dveře, hodně štěstí, třeba to budou ty vedoucí k těmto usměvavým pánům.

Když na svých sociálních sítích doporučuje něco Jarrod Lawson, tak to není dobré minout. Neudělali jsme to ani v případě projektu Maxe Ribnera 1st Language, na který tento trumpetista sehnal slušnou řádku muzikantů v čele ať už s výše zmíněným Jarrodem, ale i Bobby Sparks II, Mark Lettierim a mnoha dalšími. Dvěma ukázkami a povídáním o tom všem jsme obsadili pravidelnou rubriku Groove Window. A všech jedenáct skladeb tohoto projektu si můžete poslechnout a podpořit tu:

Na nějaká širší představování tentokrát nezbylo tolik času, ale nové album Debórah Bond - compass: I určitě nesmí zapadnout. Je to totiž dlouhých 10 letech, kdy jsme od ní viděli její poslední desku Madam Palindrome. Nějakou další ukázku tak čekejte i někdy v příštích vysíláních. Album pak poslouchejte a podpořte tu ↓