Hudební terapie v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 11.4.2021

Podcast

Nevěříte? Tak to není nic jednoduššího než se zaposlouchat do nové tvorby Esperanzy Spalding, která se spojila s hudebními terapeuty a neurovědci při tvorbě muziky, která by měla pomoci nemocným lidem. Ale věříme, že i další skladby z našeho playlistu by mohly zafungovat a zlepšit náladu.

GROOVE ARMADA
Na počáteční rozjezd jsme si pro vás připravili jeden z remixů skladby Tripwire, původně z loňské desky Edge Of The Horizon od Groove Armada. Těch remixů ale vniklo od té doby požehnaně (i na jiné písně z této desky) a většinu jich najdete třeba tady:

ORGŌNE si půjčili klasiku It’s My Thing (You Can’t Tell Me Who To Sock It To) od Jamese Browna a spolu s Adryon de León za vokály jí předělali po svém. Výsledek můžete slyšet také zde ↓

SMOOVE & TURRELL
Smoove zpracoval a zremixoval skladby z loňské desky Smoove and Turrella Stratos Bleu a ušil jim dubový kabát. Jak to dopadlo, to si můžete poslechnout a klidně i podpořit pod odkazem níže.

RECORD STORE DAYS 2021
Ve vysílání jsme představili i jeden z coverů, který se před deseti lety objevil na EPčku Impressions (The Covers EP) Mayera Hawthorneho. Právě toto EP znovu vyjde v rámci letošních dvou Record Store Days. A na co během nic ještě můžete těšit? 12. června třeba na starší alba Al Greena, Ella Fitzgerald, Meshell Ndegeocello, Prince, remixy skladeb od Amy Winehouse a 17.července pak na již zmíněného Mayera Hawthorna ale také třeba Fun Lovin’ Criminals, filmový single od Jamiroquai, živou nahrávku St. Paul and The Broken Bones, klasiku od Donny Summer nebo dvojalbum Tribute to Curtis Mayfield. Mrkněte na celý seznam sem: https://recordstoreday.com/PromotionalEvent/580

PRINCE
Nejenom, že se 12. června na Record Store Day objeví poprvé na vinylu jeho deska The Truth, ale 30. července se z jeho legendárního trezoru vyloupne nikdy nevydané album Welcome 2 America, natočené v letech 2010 a 2011 v deluxe verzi spolu s živákem na Blue-ray disku, nahraným v rámci 21 Nights in LA, odbočky jeho Welcome 2 America tour.

LAKE MINNETONKA
5. června nás oblaží australská kapela Lake Minnetonka albem House Arrest, na kterém s ní opět spolupracovali ve čtyřech věcech i Dr Fink a St. Paul Peterson. První single Black Pegasus spolu s další skladbou 3am Bunker Funk je již venku a můžete si je oba poslechnout tu ↓

THE HAMILTONES
Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila trio muzikantů ze Severní Karolíny, původně doprovodné vokalisty The Hamiltones, prostřednictvím jejich dvou EP, které vydali pod názvy Watch The Ton3s a Watch The Ton3s (The B Side).

THE ISLEY BROTHERS zúročili své velikonoční účinkování v battlu Verzuzu proti Earth, Wind & Fire a ihned po odvysílání tohoto boje na život a kvalitní skladby se vytasili s novinkou Friends and Family, se kterou jim pomohl svým nezaměnitelným rapem i Snoop Dogg. Ronald Isley navíc krátce před tím zveřejnil na Instagramu, že ve studiu pracuje na něčem s Dr Drem.

MATT MARTIANS
Klávesák a producent Matt Martians, známý třeba z kapelyThe Internet nebo OddFutureWolfGangKillThemAll má venku novinku – album/mixtape Going Normal.

ESPERANZA SPALDING
Že Esperanza Spalding hledá neprobádané hudební formy, to je už pár let zřejmé. Kromě Iphigenia Opera, na které dělá spolu s Wayne Shorterem, se spojila s hudebními terapeuty a neurovědci na tvorbě hudby, která by měla pomoci nemocným lidem. První takovou vlaštovkou je trojice skladeb formwela 1-3, které vyšly na EP TRIANGLE, kterým spouští stránky https://songwrightsapothecarylab.com/

TONY MOMRELLE
Rozloučili jsme se skladbou Someday We’ll All Be Free původně od Donnyho Hathawaye, kterou nově zpracoval v akustické podobě Tony Momrelle.