Nové bangery i plánovaný návrat acid jazzové legendy

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 2.6.2024

Podcast

Nové bangery od Young Pulse, Lucky Daye, Myles Sanko na Metronome festivalu, debutové album Wolfganga Valbruna i pohled do historie britských Galliano. A k tomu kopec funku!

Dnešní vysílání jsme odstartovali skladbou Young Pulse – Shake Your Body Down v disco mixu. Obě vydané verze si můžete poslechnout a jejich autora podpořit tady ↓

Lucky Daye potěší novým albem Algorithm již na konci tohoto měsíce. Z alba které vyjde 28.června jsme zahráli skladbu Soft, ke které vydal i živou verzi.

Pravidelná rubrika Groove Window si tentokrát posvítila na jeden projekt, který definuje žánr jménem Acid Jazz. Galliano se totiž letos po 28 letech vrací na scénu s novou studiovou deskou Halfway Somewhere, jejíž vydání je naplánováno na konec srpna. Nemohli jsme si tak nechat ujít příležitost představit vám tento klenot z ranné éry 90.let a zahráli vám ze všech čtyř dosavadních alb.

Debutantem se pár dní před naším vysíláním stal americký zpěvák žijící v Paříži, Wolfgang Valbrun, kterého deska Flawed By Design právě vyšla.

Leona Berlin vydala nový single Taking Off, na jehož vzniku se opět podíleli MAGRO a Kenny Wesley. Klip ke zmíněné písni si můžete dát tady ↓

Playlist tady: https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-2-6-2024/