Hořčice s cibulí podle funkového receptu od Ghost-Note vám bude rozhodně chutnat!

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 21.4.2024

Podcast

Do směsi s kořením byli přimícháni i Jamiroquai, James Brown, Jazzanova, Maurice White, Prince, zremixovaná Missy Elliot, chorvatští ManGroove a spousta dalších. Grundfunk přeje dobrou chuť!   

Letos je to 30 let od vydání druhého studiového alba The Return Of The Space Cowboy kapely Jamiroquai. Toto výročí nenechalo vydavatele klidným, a tak se asi sem tam dočkáme nějakého toho připomenutí, jako je tomu v případě nových remixů skladby Space Cowboy.

 

Od roku 2014 vedou bubeník a kapelník Robert Sput Searight a perkusista Nate Werth neuvěřitelný kolektiv hudebníků, kteří spojili groove, funk, hiphop a jazz ve skupinu Ghost-Note, která si brzy získala celosvětové publikum. Na albu Mustard n’Onions kapela posouvá funk na novou úroveň, o čemž vás přesvědčí živě 12.října na koncertě v pražském Paláci Akropolis.

V roce 1976 vyšla debutová eponymní deska projektu Luther – skupiny Luthera Vandrosse a letos se dočkala poprvé oficiálního vydání v digitální podobě. Tady si ji tedy díky tomu můžete poslechnout. ↓

Nikka Costa se připomíná třetím singlem It’s Just Love z chystané desky Dirty Disco, která má vyjít již 7.června.

Na počest stých narozenin Henryho Manciniho se chystá vydání nového alba The Henry Mancini 100th Sessions – Henry Has Company! Deska vyjde 21. června a objeví se na ní umělci jako Michael Bublé, Lizzo, Stevie Wonder a mnoho dalších. Úvodní single Peter Gunn hudebně obohatily Herbie Hancock, Quincy Jones, Arturo Sandoval nebo John Williams.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-21-4-2024/