Grundfunkem létá soul v podání Maysy, instrumentální nářez od Speedometer a také AI co zpívá jako JayZ

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 2.4.2023

Podcast

Tak jsme se konečně dočkali čtrnácté studiové desky americké zpěvačky Maysy Leak, která už několik let používá pro své projekty pouze křestní jméno Maysa. I z Britských ostrovů dorazila tento týden jedna novinka, tamní instrumentální úderka Speedometer zahájila oslavy čtvrt století na scéně vydáním alba Abbey Road Masters꞉ The Funk Sessions, které bude letos následovat ještě jedna dlouhohrající deska. Kromě toho došlo i na několik francouzských projektů, nebo v pravidelné rubrice Groove Window představenou mexickou kapelu Midnight Generation.

Francouzská parta Malka Family má venku nové EP, které se točí kolem groovu z písně Poulet Cuit, na který vznikla nová skladba Le Funk s hostujícím Ironem 2.0. a klip k ní máte tady ↓

Nový singl od The Allergies se jmenuje Stanky Funk a pozvali si na něj rappera Bootie Browna z The Pharcyde. Pokud si jej chcete poslechnout znovu, nebo snad zatoužíte po jeho variantě na sedmipalci, pak klikejte sem ↓

Speedometer slaví letos 25 let na scéně velkolepě a to vydáním hned dvou studiových desek natočených v legendárních Abbey Road Studios. Ta první Abbey Road Masters: The Funk Sessions je od pátku 31. března venku a poslechnout si ji celou můžete třeba tady:

Novinka Music for Your Soul, kterou vydává zpěvačka Maysa Leak, je po ročním odkladu konečně venku a na ploše 82 minut se na ní můžete proletět různými jejími polohami i spolu s několika hosty, které si na natáčení pozvala.

Letos se celkem dvakrát na scénu vrátí producentské duo AllttA, aby 12. května a 29. září postupně vydali album Curio (part I & II). Jako propagace této události slouží experimentální skladba Savages feat.J̷a̷y̷-̷Z̷ AI.

Klávesista Nate Williams chystá na letošek desku Chapters, prostřednictvím které se na nějakou dobu loučí se svojí sólovou kariérou. První ukázkou z ní je skladba I’ll Be Sure To Forget Your Name, jejíž předpremiéra proběhla na Bandcampu a do široké distribuce se dostane 12. dubna.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-2-4-2023/