Grundfunk zaletěl do klubu Troubadour za Ledisi

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 9.5.2021

Podcast

Do playlistu druhého květnového vysílání se dostali ukázky z nových alb, ale i část záznamu koncertu Ledisi – Live at the Troubadour.

Po roce od prvního a zároveň titulního singlu Hard Up, jsme se dočkali jubilejní desáté studiové desky australských The Bamboos. Do vysílání jsme vybrali skladby It’s All Gonna Be Ok s hostujícím Joey Dosikem a Tomorrow. Album v celé jeho kráse si můžete poslechnout třeba tady:

Na kompilaci The Heist, která vzešla ze spolupráce labelů Retro Jungle a Good Society přispěl jedním trackem i Matt Johnson z Jamiroquai, což nám pochopitelně nemohlo uniknout. Tento projekt spojuje významné současné beatmakery napříč generacemi a v září letošního roku vyjde také v limitované edici na vinylu.

Ledisi v prosinci loňského roku vystoupila v losangeleském klubu Troubadour, aby podpořila svoji aktuální desku The Wild Card. I vzhledem k panující situaci okolo živých vystoupení šlo o komorní koncert, který bylo možné v den vydání desky shlédnout i virtuálně.

Ve vysílání jsme vám zahráli čtyři vybrané ukázky, ale tady ho máte v audio podobě celý a nezkrácený. ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila muzikanty okolo francouzské kapely The Big Hustle, kteří si v pandemické době založili uskupení Larry Cover, do kterého přizvali různé hosty a natočili zatím eponymní EP. A tady můžete mrknout na video z loňského podzimu, ať víte, jak to celé začalo. ↓

Jeden se zakladatelů kapely The Brit Funk Association – trumpetista Kenny Wellington, vydal nedávno lockdownové album Lock It Down, kterému loni předcházelo krátké stejnojmenné EP. Doba strávená v uzavírce se natolik protáhla, že bylo možné z krátkého EP dokončit plnohodnotnou desku. Celou ji najdete k poslechu zde: