Grundfunk zahrál exkluzivní tracky i funk z Francie

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 12.12.2021

Podcast

Dan Hartman v Sam Redmore’s Hi Voltage Mixu, skladba It Ain’t Nuthin’ ze soundtracku k filmu The Addams Family 2, The Temptations s novým siglem When We Were Kings, nebo v pravidelné rubrice Groove Window představená francouzská funková úderka Malka Family. Za vším hledej groove.

Na úvod jsme si zahráli jednu ukázku z letošní výběrovky Essentials, které dal dohromady a na svém labelu vydal Dave Lee. Všechny si je můžete poslechnout a případně podpořit tady:

28. ledna roku 2022 se dočkáme nové desky kapely The Temptations nazvané Temptations 60, ze které pochází i první singl When We Were Kings, který najdete k poslechu třeba tu ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila francouzskou funkovou úderku Malka Family, která se po své první etapě probíhající zejména v první polovině devadesátých let vrátila v roce 2015 a zahájila tak etapu druhou. Letos vydávají zbrusu nové album nazvané Superlune, ze kterého je i v klipu ztvárněná skladba Gouvernement.

Po debutové eponymní desce Leona Berlin z roku 2018, která vyšla na komerčním velkém labelu, se letos tato nevšední zpěvačka od sousedů z Německa vrací s novinkou Change. A my ji doporučujeme k poslechu a podpoře – tuhle desku byste měli slyšet!

Po roce od sedmé studiové desky, přichází Alicia Keys s osmou studiovou, nazvanou KEYS. Skladby na ní najdete ve dvou verzích, ta první, originální, je prý vhodná na sobotu, zatímco ta “odemčená” je vhodná na neděli. Tak schválně, zda vám to přijde taky ideální, jako autorce samotné.