Grundfunk vypustil růžový šum i nový singl Diany Ross

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 4.7.2021

Podcast

První prázdninové vysílání přineslo do playlistu celou řadu novinek v podání Kylie Auldist, trumpeťáka Willie Bradleyho, legendární Diany Ross nebo také pár ukázek z nové desky Pink Noise od Laury Mvuly. Pravidelná rubrika Groove Window představila zajímavý projekt Beggar & Co.

K loňské sólové desce This Is What Happiness Looks Like, přidala Kylie Auldist tento týden EPčko s pár remixy a instrumentálkami. Celé jej najdete k poslechu i podpoře tady:

Trumpetista Willie Bradley na svoji aktuální desku It’s My Time nalákal spoustu hostů, nejenom George Clintona, kterého jste mohli v jedné z ukázek tohoto alba slyšet ve vysílání. Celou desku poslouchejte třeba tu:

Diana Ross se po dlouhých 15 letech bez studiové desky vrací na scénu singlem Thank You, který předznamenává stejnojmennou desku, které se dočkáme již 10. září letošního roku. A pokud se nic nepokazí, tak snad s ní zavítá i na koncertní pódia, včetně těch evropských.

Britská zpěvačka a skladatelka Laura Mvula začínala jako členka sboru, který se orientoval na gospel, neosoul a jazz. Debutovala v roce 2013 deskou Sing To The Moon a dočkala se řady ocenění včetně nominace na prestižní Mercury Prize. V pořadí třetí album Pink Noise vychází pět let po předchozí desce The Dreaming Room a celé si ho můžete poslechnout třeba tady:

Projekt Beggar & Co je již 40 let spojený s některými bývalými muzikanty a zakládajícími členy kapely Light Of The World, kteří dnes stojí za uskupenímBrit Funk Association. Jak před čtyřiceti lety, tak i nyní se Beggar & Co věnovali převážně tvorbě cover verzí, což dokazuje i jejich aktuální eponymní album, které jsme vám představili v pravidelné rubrice Groove Window.

Zpěvák a klávesák z tria Dirty Loops – Jonah Nilsson přichází s novým singlem a vzhledem k tomu, že teď působí pod produkcí Quincyho Jonese, tak asi nebude překvapením, že jde o cover klasiky Bad od Michaela Jacksona. K jeho natočení si navíc pozval na pomoc pár zajímavých talentů – Justina Lee Schultze z The J.L.S Experience, Anomalieho a Jordan Rudesse, kteří každý krátce ve skladbě zasólovali.

Protože s druhou studiovou deskou Izo FitzRoy nemohla vyrazit na turné, začala místo toho pracovat na té třetí. Ta vyjde v příštím roce a budou ji předznamenávat 3 singly, které natočila spolu s americkým producentem Erik Jansonem – prvním z nich je skladba Everybody Knows This Ain’t Right, kterou představila již tento týden.