Grundfunk Smile

grundfunk radio wave

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

Podcast

Ve druhém letošním a celkově 470. díle jsme vás seznámili s první novou deskou letošního roku a také vzpomněli ještě na rok minulý.

Label Tokyo Dawn Records hned z kraje roku vystřelil do světa novinku od kolektivu DJů, který se jmenuje SoulParlor a tvoří jej producenti Frank Jensen a Tobias Müller. Novinka se jmenuje Smile a obsahuje patnáct kousků na pomezí různých žánrů s nemalou porcí hostů, převážně umělců z katalogu zmíněného labelu.
http://www.tokyodawn.net/soulparlor-smile/

Z Los Angeles pochází hard rockově metalová kapela A Band Called Pain, jejíž kytarista Shaun Bivens má kromě těchto žánrů rád také funky. A loni si kvůli tomu postavil malý projekt The Black Stone Funk Revival, pro nějž napsal a zprodukoval čtyři velice povedené pocty klasické funkové hudbě.
https://www.facebook.com/pages/The-Black-Stone-Funk-Revival/262251277255237

Až na Nový Zéland zamířila rubrika Groove Window za pěticí umělců, která si říká Sola Rosa a jejíž 6. studiové album vyšlo v září loňského roku. V kategorii Soul / R’n'B si zatím z tamních umělců vede nejlépe a jeden z vokálů je zpíván Kevin Mark Trailem, zpěvákem, kterého můžete slyšet i na nahrávkách Nathana Hainese.
https://www.facebook.com/solarosa

Závěr patřil selekci labelu BBE, jehož zaměstnanci vybrali mezi loňskou tvorbou to nejlepší a v rámci Staff Selection 2014, kompilace o 15 skladbách, které se objevily v rámci loni tímto labelem vydaných alb, vypustili do světa. A nutno podotknout, že pár zajímavých objevů se našlo! https://www.facebook.com/bbemusic 

Tradiční migrénou bohů vás každou neděli od 22 hodin na Radiu Wave provází DJ Maceo a Viktor Mašát. Těšte se na funk, soul, groove a jazz.

Radio_Wave