Grundfunk servíruje saxofonové skvosty Kamasiho Washingtona nebo také definitivní hudební dědictví Maurice Whitea

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 5.5.2024

Podcast

V tomto vysílání jsme se podívali na nová groovy alba, z nichž největší a nejpestřejší přináší saxofonista Kamasi Washington. Deska Fearless Movement nabízí dvanáct skladeb s celkovou délkou 86 minut, a hostí hudebníky jako jsou například Terrace Martin, Thundercat, André 3000 nebo George Clinton.

Maurice White - zakládající člen skupiny Earth, Wind & Fire, byl uctěn vydáním deluxe edice alba Manifestation. Posmrtně vydané album obsahuje skladby, které dával od roku 1987 do svého úmrtí dohromady spolu s Prestonem Glassem a všech 18 kousků na něm se nacházejících, si můžete poslechnout třeba tady:

17. května čeká na vydání album Epic Cool, kterým nás oblaží saxofonista Kirk Whalum. Dvě ukázky z něj už jsou venku a vy si je spolu s informací o desce můžete poslechnout již dnes.

Kamasi Washington má venku další epické dílo, kterým je album Fearless Movement, se kterým se letos chystá vystoupit živě i v Brně. Konkrétně ho budete moci vidět a slyšet díky festivalu JazzFestBrno a to 5. listopadu v SONO Music Clubu. Tak si jeho aktuální desku pořádně naposlouchejte.

V pravidelné rubrice Groove Window jsme tentokrát prozkoumali nedávno vydané album Shades of Yesterday, jehož autorem je multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a producent DJ Harrison.

Smutnou zprávou byl nečekaný odchod Míry Imricha, originální osobnosti české hudební scény, který se nikdy nebál ponořit do rozmanitých hudebních žánrů, ať už s kapelami Tango, Tekknofactory nebo jako důležitý člen skupiny Abraxas. A tak jsme nemohli pochopitelně jinak, než na něj s úctou zavzpomínat.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-5-5-2024/