Grundfunk servíruje discofunk i R’n'B

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 19.9.2021

Podcast

Do playlistu nového dílu se dostala nová Chaka Khan, Leroy Burgess s projektem LOGG, Space Disco Time v podání producenta Soupersony, ochutnávka z nového alba The Steve McQueens nebo ukázky z desky Sankofa, kterou po dvou letech čekání vydává Stokley.

Když má venku novinku Chaka Khan, tak je jasné, že je to událost hodná pozornosti! Jde sice tentokrát „jen“ o song pro britský muzikálový film, ale to je přeci nevadí. Je to Chaka!

Další tématem, kterému jsme se na začátku vysílání také věnovali, byl Leroy Burgess a jeho návrat k projektu LOGG se skladbou Dance Till U Can’t.

V dubnu vydal album Space Disco Time klávesák a zvukový mág Carl Hudson a jeho galaktičtí pistolníci. Aktuálně k němu vychází speciální edice alba pod názvem Space Disco Time – The Soulpersona Remixes. Zvuky, které Carl vytvořil právě při tvorbě původního alba, si vzal do parády producent a muzikant Soulpersona. Do výsledku se můžete zaposlouchat zde:

Došlo také na představení novinky v diskografii uskupení Club des Belugas. Od pátku je totiž venku jejich dvanácté studiové album How to Avoid Difficult Situations, které si můžete poslechnout třeba tady:

Pravidelná rubrika Groove Window zavítala do Švýcarska, kde působí trio muzikantů The Next Movement. Má za sebou již dvě plnohodnotné desky a zejména ta druhá, letošní a eponymní, by vám neměla uniknout! Veškerou tvorbu těchto hudebníků si pak můžete poslechnout a podpořit na jejich Bandcampu. ↓

A pokud holdujete modernějšímu R’n'B nasálkému funkem, neměla by vám uniknout nová studiová deska Sankofa od zpěváka Stokleyho. Album obsahuje velké množství hostovaček na skladbách, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost.