GRUNDFUNK se nechal zavalit novinkami z Velké Británie

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 13.11.2022

Podcast

Obyčejné bestofky jsou nudné, řeklo si elektronické duo Groove Armada a ke svým pětadvaceti letům, si nadělilo desku GA25 nově nahraných a zaranžovaných skladeb, které za tu dobu vypustilo do světa. To The Shapeshifters budou mít příští rok na kontě dvacet let, ale byť tomu bude s aktuální deskou Let Loose, tak pouze s polovinou původního dua, jelikož za tímto projektem od roku 2017 stojí již pouze brit Simon Marlin. Poslední duo má za sebou zatím necelé tři roky existence, zato je pevné a odhodlané. Bluey spolu s Gillesem Petersonem stojí za projektem STR4TA, který se aktuálně pyšní druhou studiovou deskou STR4TASFEAR.

Groove Armada vydala v týdnu album GA25, které se věnuje jejich pětadvacetileté kariéře. Nové verze jejich klasických písní z této desky naleznete k poslechu tu:

Jedním z dalších témat byla i nová deska The Shapeshifters – Let Loose.

Ve vysílání jsme vám pustili také skladbu Slippery People, ke které vznikl i videoklip ↓

Gilles Peterson a Bluey, si před pár lety udělali radost stvořením projektu STR4TA, který nás aktuálně potěšil již svým druhým studiovým albem STR4TASFEAR. Kromě poslechu a podpory tomuto dílu, kterou můžete vyjádřit na odkazu níže, rovněž gratulujeme Blueymu k pokoření sta dílů, jeho radiového pořadu Groove Velocity Radio w/Bluey.

K propojení pravidelné rubriky Groove Window a pozvánky na letošní ročník šumperského festivalu Blues Alive, došlo díky debutu karlovarské skupiny Steven’s – albu Runnin’ Man. To si můžete poslechnout a debutanty podpořit tu ↓

Naštěstí nejenom britské ostrovy chrlí do světa novinky, a tak jsme se dočkali i oslavy 30 let mnichovského labelu ACT Music, k jejíž realizaci v podobě alba 3 Generations o 30 skladbách s muzikanty 3 různých generací dopomohl švédský trombonista a jeden z dvorních muzikantů labelu Nils Landgren.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-13-11-2022/