Grundfunk pronásledoval následovníky

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 24.4.2022

Podcast

Při významném výročí lze na legendy vzpomínat různými způsoby a my tentokrát, při šestém výročí od úmrtí Prince, zvolili ten méně všední. Téměř celý díl jsme věnovali jeho spolupracovníkům, kteří buď mají venku aktuální novinku, nebo se nás dokonce letos chystají potěšit živým vystoupením.

Saxofonista NPG Hornz Marcus Anderson má venku nové album Reverse, zatímco dámy za basovou kytarou Ida Nielsen a Rhonda Smith zapracovaly na nových singlech. Judith Hill se zase chystá na podzim do Brna, kde ji doprovodí tamní B-Side Band. A tímto tématem jsme pronikli i do pravidelné rubriky Groove Window, kterou opanovala texaská zpěvačka Kelley Gray, které vyšlo posmrtně album nevšedních cover verzí právě od Prince.

Dave Lee se spojil s Omarem, aby spolu vytvořili nový singl Starlight z produkce jeho labelu Z Records. Tady si poslechněte všechny tři verze

Francouzská dvojice Young Pulse a Natalie Nova si půjčila 24 let starý hit od Ultra Naté – skladbu Free – a předělala ji k celkem pěti hudebním “obrazům” svým. Tak si vyberte svůj nejoblíbenější mix tu ↓ a podpořte muzikanty v jejich práci!

Saxofonista Marcus Anderson vydal v tomto týdnu nové album Reverse, které by nemělo uniknout vaší pozornosti.

DJ Amir ve spolupráci s uskupením Jazzanova znovu zpracovali několik skladeb z poměrně malého katalogu v polovině 70. let minulého století fungujícího detroitského labelu Strata Records a tady je jejich výsledek:

Baskytaristka a v tomto případě i zpěvačka Ida Nielsen vydala tento týden nový single Go Play URself.

Playlist dílu najdete tady.