Grundfunk přivítal podzim funkem

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 26.9.2021

Podcast

V playlistu se mimo jiné objevili Nils Langren, Chic, Nik West, Anthony Hamilton, Brian Culbertson a také pár kousků z katalogu Dôme Records. Remix skladby How Long od Jarroda Lawsona, pod kterým je podepsaný Michele Chiavarini a také novinka od Full Flava, předělávka skladby Get Down Saturday Night s hostující zpěvačkou Chantay Savage.

Secret Night Gang tentokrát vyletěli do éteru mezi prvními, protože jejich skladba Captured se nedávno dočkala několika povedených remixů. Všechny si je můžete poslechnout tady:

Novou desku vydal v polovině září tak trochu nečekaně a bez velkého ohlášení varhaník a multiinstrumentalista Cory Henry. Jmenuje se Best of Me, ale nelekejte se, nejde o “bestofku”. Cory Henry ze sebe jen chtěl vydat to nejlepší a většina toho, co na desce uslyšíte, je dílem právě jeho samotného. Všech jedenáct skladeb najdete třeba v tomto playlistu ↓

Kapela The Cool Notes byla aktivní především v první polovině 80. let, ale i dnes na její skladby vznikají stále remixy. My jsme si ji představili v pravidelné rubrice Groove Window a to především kvůli zpěvačce Heather Haywood, která nedávno hostovala na desce dua A-P Connection a zanedlouho ji uslyšíme i na novince Disco Single dua Cool Million.

Další album, které během září spatřila světlo světa, je The Luxury Of Time od britské kapely The Fontanas, kterou od nás z vysílání zaručeně znáte. Novinku si můžete poslechnout a případně podpořit na jejich Bandcamp profilu ↓

The Blow Monkeys & Dr Robert oslavují letos 40 let kariéry a k tomu si nadělili novou desku Journey To You, ze které jsme zahráli skladbu One More Time. Celé album je k poslechu tady:

Manželské duo The APX má venku konečně novinku Lucid Dream 2.0, která předznamenává jejich dlouho očekávanou desku, jejíž název ani datum vydání stále neznáme, ale věříme, že se jí dočkáme již opravdu brzy. Mezitím si dejte klip ke zmíněnému novému singlu:

Zpěvák Anthony Hamilton má venku nové album Love Is The New Black, z níž jsme do vysílání vybrali právě titulní skladbu. Celou jeho desku pak najdete k poslechu třeba tady: