Grundfunk přišel s velikonoční singlovou nadílkou

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 9.4.2023

Podcast

Velikonoce na pohodu – takové bylo rozhodnutí, když jsme si řekli, že v rámci těchto svátků odvysíláme premiérový díl tak, jak jste na něj každý týden zvyklí. Kromě poctě Countu Basiemu v podobě desky Late Night Basie, éterem prolétla nová muzika od Brooklyn Funk Essentials, Secret Night Gangu, Philipa Lassitera, Orgōne, Moonchild, Willa Downinga nebo Franka McComba.

Po 15 měsících od vydání dvojsinglu I Can Tell/Still In Love amerických Dynasty přichází s remixy k druhé jmenované skladbě Dave Lee ze Z Records. Tady si je můžete jak poslechnout, tak podpořit ↓

Philip Lassiter vzal svůj 4 roky starý flák Bump The Man a v rámci živého provedení jej trochu přearanžoval do podoby, kterou pak nahrál i spolu s hostujícím zpěvákem Durandem Bernarrem.

Ve větším rozsahu pak dostala díky pravidelné rubrice Groove Window prostor zpěvačka Susanne Ørum, jejíž debutová deska Get Rəal vyšla týden před Velikonocemi a kterou už naši posluchači znají díky její spolupráci s duem Cool Million. Více o ní najdete na jejích stránkách: https://www.susanneorum.com/ a celé zmíněné album si pak můžete vychutnat tady ↓

Jeden z velkých objevů roku 2021 – kapela Secret Night Gang, přijde 23. června se svou druhou studiovou deskou Belongs on a Place Called Earth. A prvním singlem z ní je skladba Don’t Know What Tomorrow Brings.

Frank McComb nedávno spojil síly spolu s Walterem Williamsem z The O’Jays a výsledkem je balada Learn How To Love, která nám uzavřela naše vysílání. Tady ↓ si ji můžete poslechnout a oba interprety i podpořit!

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-9-4-2023/