Grundfunk přinesl speciální čarodějnický díl

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 30.10.2022

Podcast

Jako správní keltové jsme si konečně jednou na konci října mohli připadat i my, jelikož nám k tomu britská zpěvačka Katie Hector, rozená Leone, se svým projektem Solace In The Sky dala patřičné prostředky. Halloween se nám tak letos nevyhl a díky jí vydanému EP Vintage Occult jsme se přes putování do věčného království v úvodu vysílání dostali až k tanci okolo zapáleného ohně v jeho samém závěru. Ale nebojte, mezitím jsme stihli i klasické novinky a pozvánky na koncerty.

Speciální čarodějnický díl jsme nemohli otevřít ničím lepším, než novinkou od projektu Katie Leone – Solace in the Sky a úvodní skladbou Journey to the Infinite Realm z EP Vintage Occult, ve které na kytaru exceluje Terry Lewis.

Sam Redmore si nedá pokoj ani po vydání debutové desky Universal Vibrations a servíruje další nový single s hostující vokalistkou Lumi HD, skladbu Reach Out můžete znovu slyšet a případně její autory podpořit tu ↓

Candy Dulfer má venku nové album We Never Stop plné parádních funkových vypalovaček. A taky hostů, které je třeba zmínit – kromě Nile Rodgerse, Marcuse Millera nebo Duranda Bernarra je jím také Philip Lassiter, který i část desky spoluprodukoval. Jedno jméno je ale ještě překvapivější – slovenský baskytarista Aron Hodek se díky náhodnému setkání právě Lassitera s bratrem Davidem Hodkem, dostal jako host do skladby Perspective. Příběh o tom jsme vám přinesli v našem vysílání.

Pozvánkám na koncerty vévodili tentokrát Češi, protože jak 7krát3, tak duo Imran Musa Zangi & Filip Zangi vydávají studiové desky, které budou v následujících dnech křtít. Zatímco 7krát3 vypouští druhou studiovku nazvanou jednoduše II, duo otce a syna Zangiových se pustilo do dobrodružství, ve kterém album Dárek zkomponovali a kompletně nahráli v pouhém jednom týdnu. Takové totiž bylo zadání syna Filipa otci Imranovi, když mu k narozeninám tento svůj dárek předával. Tak se i stalo a devět skladeb, které album obsahuje, bude mít poprvé premiéru 2. listopadu v pražském klubu Jazz Dock za účasti muzikantů, kteří se na albu podíleli. Ani zahraniční interpreté se naší zemi tento týden nevyhnou, a tak jsme zvali do Prahy a Olomouce na koncerty baskytaristky Idy Nielsen, stejně jako do Brna na baskytaristu Marcuse Millera.

Německým The Mighty Mocambos vývoj posledních let několikrát překazil plány, jak natočit normální studiovou desku, a tak nakonec vydávají živě na několika místech nahranou desku Scénarios, která mísí jak nový materiál, tak některé jejich dříve vydané studiové skladby, tentokrát v živém provedení.

Novou desku tento týden vydal i Lee Fields. Tentokrát ale bez své kapely The Expressions a vůbec poprvé na labelu Daptone Records. Album Sentimental Fool si můžete poslechnout tu:

A jak jsme začali, tak také končíme – titulní skladbou z EP Vintage Occult od Solace in the Sky jsme se rozloučili ve vysílání našeho pořadu, zatímco sem posíláme klip k písni Creature Deep.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-30-10-2022/