Grundfunk přináší novou dávku funksoulových novinek i pozvánky na koncerty

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 17.10.2021

Podcast

V tomto týdnu si můžete užít zajímavých koncertů a na další vás budeme zvát i za týden. Funk is not dead!

Stone Foundation chystají na únor příštího roku desku Outside Looking In, na kterou zlákali i zpěvačku Melba Moore. A právě single Now That You Want Me Back, jehož je součástí, vyšel tento pátek. Mrkněte na klip k němu:

Vysíláním proletěla i skladba At The Disko, která vyšla v pátek na albu Exotica od Purple Disco Machine a celé album máte k dispozici třeba tady:

Prostřednictvím písně Sassy, jsme si představili desku Kurta Ellinga SuperBlue, na které spolupracoval s kytaristou Charlie Hunterem. Celou si ji můžete poslechnout třeba tady ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila zpěvačku Biancu Rodriguez, vystupující pod pseudonymem Bemyfiasco, jejíž deska Where I Left You spatřila tento týden světlo světa.

Princovo album Controversy oslavilo ve čtvrtek 40 let od svého vydání a při této příležitosti bylo zveřejněno demo skladby Do Me, Baby, které jsme vám jak zahráli ve vysílání, tak si jej můžete i pořád dokola pouštět třeba tady ↓

Zajímavý projekt francouzských muzikantů ECHOES OF se od představování scén různých amerických měst, loni přesunul k představení osobnosti Prince. Tento týden k tomu vyšlo EP Echoes Of Prince. Ve videu níže si užijte záznam z koncertu z této série:

Po delší době tu máme opět jedno hudební album z portfolia labelu Tokyo Dawn Records. Colonel Red totiž vydal před týdnem nové EP Armz Prevail a my vám z něj pustili ve vysílání hned dvě ukázky. Celé jej najdete k poslechu a možné podpoře tu ↓