Grundfunk presents The Boogie vol.4

grundfunk radio wave

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB, DVB-T, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

Podcast

Co nového uvařili v kuchyni labelu Tokyo Dawn Records, co vykouzlili mágové Snarky Puppy na svém novém albu We Like It There nebo kdo je střelec Adrian Alan? To vše a mnohem víc prozradí tradiční Grundfunkiáda.

Rok co rok zveřejňuje prostřednictvím kompilací nazvaných The Boogie label Tokyo Dawn Records tvorbu svých nejlepších koní spolu se spřízněnými interprety, kterým fandí, i když kopou za jiného vydavatele. Ta s pořadovým číslem 4 vyšla v posledním únorovém týdnu a představuje kousky jak loňských debutantů Personal Life, tak i veškeré stálice labelu jako Soulparlor, Reggie B, Colonel Red, Amalia, Portformat nebo Positive Flow. Nejeden track je navíc okořeněn remixovou podobou, v níž figurují rovněž našim posluchačům dobře známá jména jako Opolopo či Soulpersona. Mix toho nejzajímavějšího z této kompilace nemohl tedy v našem vysílání chybět.
http://www.tokyodawn.net

The Green Card Album je nejnovější počin nejznámějšího českého mladého hammondkáře Ondřeje Pivce, který se jeho prostřednictvím loučí s vodami jazzovými, aby zkusil chvíli plavat ve vodách jiných žánrů. V tomto konkrétním případě soulu a především r’n'b, jehož je na desce plno a to jak v úpravách a aranžích písní vlastních, tak i v cover verzích skladeb známých interpretů současnosti i doby dávno minulé. A právě na ty jsme se zaměřili při představování jeho aktuálního počinu, jenž vznikl kompletně za oceánem.
http://www.ondrejmusic.com
http://www.rozhlas.cz/jazz/

Kompilační album MOJO presents: Purple Soul si vzala za cíl představit interprety napříč několika dekádami, kteří dokázali zachytit ten nejsignifikantnější zvuk purpurového Prince. CD přiložené k britskému měsíčníku MOJO tak nabízí směsici žánrů, v níž ale každá skladba jako by připomínala některou z etap života Umělce občas známého pod jménem Prince. Některé již připomněla nedávná kompilace věnující se umělcům z Minneapolis nazvaná Purple Snow, my jsme tak vybírali z těch písní, co naším éterem ještě nikdy neproletěly.
http://www.mojo4music.com/12022/mojo-245-april-2014/

I na nové desky ale došlo – rubrika Groove Window představila klávesistu a skladatele Adriana Hibbse vystupujícího pod uměleckým jménem Adrian Alan. Po dlouhých 7 letech se od tradičnějšího r’n'b pokusil odskočit k progresivnímu discu s groovujícím rytmem na EP E.D.E.N. A zda se mu povedlo roztančit náš pořad odhalila právě zmíněná rubrika.
To Snarky Puppy mají o mnoho snazší roli – naši posluchači je již dobře znají, a tak jim nedávný zisk Grammy Awards u nás nijak nepotřeboval přilepšovat. Na jejich novou desku We Like It Here jsme se těšili tak jako tak. Natáčela se v Evropě a dvě věci z ní u nás nemohly nezaznít.
http://adrianalanmusic.com/
http://adrianhibbs.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/snarkypuppy

Tradiční migrénou bohů vás každou neděli od 22 hodin na Radiu Wave provází DJ Maceo a Viktor Mašát. Těšte se na funk, soul, groove a jazz.

Radio_Wave