Grundfunk presents Maceo Parker

hodinový profil už tuto neděli na Radiu Wave

Radio Wave : 100,7 FM // do 31.8.2008 // DVB-T – Praha, Brno, Ostrava, Ústí nad Labem a Domažlicko // DVB-S Astra 23,5´CS link //online WAVE.CZ

Tradiční migrénou bohů Vás provedou v neděli od 20 hodin funkatýři Dj Maceo, Martin Mikuláš a Viktor Mašát. Těšte se na funk, soul, breaky, groove, garage, latino a nejchytřejší řeči.

Groove Window, které pro Vás připravuje každý týden Viktor Mašát, opět zavítá do vod hudebníků okolo Prince. Tentokrát si představíme kapelu z 80.let vzniklou okolo baskytaristy Brown Marka. Jmenují se Mazarati a byli dalšími z těch, na kterých si Prince vyzkoušel některé své hudební pokusy. Několik jím napsaných a vydaných studiových skladeb tak nese podklady vyrobené právě hudebníky z Mazarati. Dnes kapela již de facto neexistuje.

maceo__parker_WEB.jpgVe druhé hodině očekávejte hudební profil Maceo Parkera – uznávaného amerického funkového a souljazzového saxofonisty, který přijíždí už po několikáté zahrát 17.srpna do pražského Lucerna Music Baru. Proslavil se především v 60.letech díky světoznámému hudebníkovi Jamesovi Brownovi. Na velké řadě Brownových hitů byl Parker vynikajícím sólistou a hlavním aktérem při hraní saxofon. Parker popisuje svoje působení vedle Jamese Browna jako čas strávený na univerzitě.

Narodil se v městě Kingston v hudební rodině. Své první hudební inspirace čerpal od své matky, která zpívala v kostele, obdobnou inspiraci venkovského blues získal od své strýce, který byl kapelníkem skupiny The Blues Notes. Parker již od dětství spatřoval vzor mezi R n B zpěváky, jako byl Ray Charles. Později společně se svými dvěma bratry založil své první trio Junior Blues Notes, kde navázali na tradici kapely svého strýce. Během své kariery spolupracoval hvězdami, jako byli Prince, Ani DiFranco, De-lite, De La Soul, Bryan Ferry, Rod Stewart nebo 10 000 Maniacs a mnoho dalších.

Stay tune !!! Grundfunk