Grundfunk představil The Purple Playground Experience

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 13.6.2021

Podcast

 

Pravidelná rubrika Groove Window představila zajímavý projekt pro začínající muzikanty, kteří studují v rámci Academy of Prince. Právě jim totiž vyšla kompilace skladeb The Purple Playground Experience, na které tito budoucí muzikanti spolupracovali s někdejšími Princovými spolupracovníky.

Výslednou kompilaci The Purple Playground Experience si můžete pustit třeba tady:

Úvod vysílání obstaral jeden z OPOLOPOvých tweaků, tedy ten na skladbu od The Headhunters – God Make Me Funky.

Za dvojicí Soukup & Vidasov stojí básník Petr Soukup a muzikant Jirka Vidasov, kteří dali dohromady album Thrash Metal, které je plné nejenom vtipných písní, ale i příběhů o nevhodných situacích. A zatímco jsme z vysílání vypustili skladbu Batman & Robin, sem vám posíláme oklipovanou Les Dance.

Ve vysílání byla představena také další dvojice, saxofonista Dave Koz a kytarista Cory Wong. Ti se dali dohromady, aby během jednoho týdne ve studiu natočili album The Golden Hour, ze kterého jsme vám zahráli hned dvě skladby. Celé je k poslechu třeba tady:

A když už jsme zmiňovali pravidelnou rubriku Groove Window, loni v ní byl představený muzikant a potomek jednoho ze slavných Womack Brothers / The Valentinos, kteý si říká Binky Womack. V těchto dnech mu vychází nové album Mr. Womack 2021, ze kterého vás neminula skladba One Night Stand.

Pro další novinku jedné z dvojic, jsme se tentokrát vydali do Moskvy. Tam působí duo LOVANDA, které jste měli možnost vidět a slyšet také živě přímo z našeho studia v roce 2017. Od té doby je poctivě sledujeme a tak nám neuteklo, že zatímco loni vydali EP TURBO, letos došlo na další EP nazvané ТЕПЛО,