Grundfunk představil posmrtné album Tonyho Allena There Is No End

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 16.5.2021

Podcast

Grundfunk představil posmrtné album Tonyho Allena – There Is No End

V playlistu k tomu Los Charly’s Orchestra, D Train, Karl Denson’s Tiny Universe, McFadden & Whitehead, MC Lyte nebo Sheila E a v pravidelné rubrice Groove Window byl tentokrát Sam Redmore, díky jeho dosavadní remixérské tvorbě.

Stevie Wonder oslavil ve čtvrtek 13.května jednasedmdesáté narozeniny, tak jsme ho ve vysílání naservírovali v tomhle ↓ remixu od Mothers Favorite Child, který vznikl loni k jeho kulatinám.

Duo MF Robots už snad nic nezastaví a na podzim se od něj dočkáme druhé studiové desky Break The Wall. V mezičase jsme ale zásobování novými singly i jejich remixy a nejnovější várka dorazila tento pátek. Poslechněte tady:

Durand Jones z Durand Jones & The Indications u nás nedávno zazněl díky hostování na nové desce australských The Bamboos. Sám ale také s kapelou chystá novinku v podobě alba Private Space, které vyjde 30. července tohoto roku. A první vlaštovkou z ní, je námi hraný single Witchoo, který se dočkal i svého vizuálu.

Král rytmů afrobeatu Tony Allen před svou smrtí pracoval na albu There Is No End, které dokončili jeho spoluproducenti až po jeho smrti. Je plné hostujících mladých umělců, zejména z hip-hopových vod, kteří pomyslně převzali štafetu a spolupodíleli se na albu, které je parádní poctou skvělému muzikantovi. K poslechu tady:

Philip Lassiter pro svou nadcházející desku Live in Love opouští přezdívku Philthy a vydá ji pod svým vlastním jménem. Album by mělovyjít již 28. května a zatím poslední single, který ji předznamenává, je Babayaga s hostující zpěvačkou Mariah Meshae a klávesákem kapely Toto – Davidem Paichem.

Saxofonista Dave Koz a kytarista Cory Wong to dali dohromady a na 11. června mají nachystanou desku The Golden Hour. A jejich první single si můžete dát i s vizuálem už dnes. Tedy Today