Grundfunk představil nové album Perfect Union od legendrárních Kool & the Gang

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 22.8.2021

Podcast

Do playlistu dalšího prázdninového vysílání se opět dostala celá řada novinek. Kromě singů od Idy Nielsen, Earth Wind & Fire, Kraak & Smaak a Dimitrise Dimopoulose došlo i na nová alba, pod kterými jsou podepsaní Tamar Davis nebo Kool & the Gang.

Vysílání jsme odstartovali novinkou Don-eho, skladbou Loving You z jeho aktuálního EP Summer Bounce, které si v celé jeho kráse můžete poslechnout a případně podpořit tu ↓

Nejzajímavější oznámení tohoto týdne je bezesporu spolupráce Coryho Wonga a kapely Dirty Loops. Jejich společné album Turbo vyjde už 3. září a první ukázka Follow The Light už má i vizuální podobu.

Jonah Nilsson vydal začátkem srpna debutovou desku Now or Never, ze které jsme ve vysílání zahráli skladbu Independent Girl s hostujícím Jacobem Collierem. Celé album poslouchejte třeba tady:

Perfect Union je album, na které Kool & the Gang dělali ještě v sestavě s tenorsaxofonistou Ronaldem Bellem (který nás opustil loni na jaře) a altsaxofonistou a MCím Dennisem Thomasem, který se jejího vydání nedožil jen o doslova pár dní. Jejím poslechem tak můžete vzdát hold právě těmto dvěma zakládajícím členům a nebo se podívejte na klip ke skladbě Pursuit Of Happiness.

Věnovali jsme se také zpěvačce Tamar Davis, která vydala 12. srpna svoji čtvrtou studiovou desku My Name Is Ashley. z které jsme zahráli hned dvě ukázky. Celou si ji můžete poslechnout třeba tady ↓

A nakonec tu máme další “klasiky” žánru, kteří se tasí s novinkou. Earth, Wind & Fire vzali skladbu Can’t Hide Love ze svého repertoáru a spolu s Lucky Dayem a pod dohledem Babyface ji předělali do její letošní podoby. Ta se jmenuje You Want My Love a zní takto: