Grundfunk představil album Welcome 2 America od Prince

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 1.8.2021

Podcast

Hlavním tématem bylo tentokrát Pricovo nikdy nevydané album Welcome 2 America, které je plné písní duchovního a politického charakteru. Naservírovali jsme také novinky v podání například Silk Sonic, Durand Jones & The Indications, Leely James nebo v pravidelné rubrice Groove Window představené britské kapely Funky Pussy, debutující v tomto týdnu s EPčkem Porn Funk.

Vysílání jsme otevřeli skladbou Captured, která již třetím singlem od britské skupiny Secret Night Gang.

Silk Sonic konečně přestali trollit internet tím, jak na nějaké album kašlou a že si vystačí s jedním singlem a posílají do světa konečně druhý, vyletněnou skladbu Skate.

#Welcome2America
Prince se v roce 2010 nenudil. Zatímco se chystalo k vydání jeho tehdejší album 20TEN, tak již dělal na dalším. Welcome 2 America ale nakonec nevyšlo a zůstalo další desetiletí v Princových trezorech. Vrátili se k němu až správci jeho dědictví a tento týden bylo celosvětově vydáno. Deluxe edice navíc obsahuje Blue-ray disk se záznamem jednoho z koncertů ze stejnojmenného turné, na které Prince vyrazil koncem roku 2010 a pokračoval v něm i v roce 2011. Všech 12 skladeb si můžete poslechnout třeba tady ↓

Durand Jones & The Indications mají venku třetí svou studiovou desku nazvanou Private Space, ze které jsme vám zahráli hned dvě skladby. Vychází 5 let po jejich debutu a poslechnout si ji můžete pod tímto odkazem:

A nakonec jsme si posvítili i na novou deska Overtones for the Omniverse, kterou si doslova vysnil multiinstrumentalista Mocky. Natočil ji loni 6. a 7. března mimo jiné ve stejném studiu, ve kterém vzniklo legendární album Songs in the Key of Life od Stevie Wondera. Tady ji najdete celou: