Grundfunk pozval na živé groovy nejen do Brna

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 9.10.2022

Podcast

Říjen je jeden nikdy nekončící koncert a v tuto chvíli se jich štosuje do pořadí nepočítaně. Zvali jsme tedy, na co jsme mohli – Ghost-Note v Praze i Přerově, Judith Hill v Praze i Brně, Brooklyn Funk Essentials v Brně nebo na Beccu Stevens v Praze. A taky DJe Krushe, J.A.R. nebo projekt Ondry Pivce – Greatest Hits 4000.

Zbytek vyplnily především singly z chystaných desek, které se vyloupnou na trhu už za pár týdnů, ale stihli jsme si dát i již vyšlou výroční novinku Fifty, kterou pro své fanoušky k nedávným kulatinám připravili newyorští The Manhattan Transfer, jimž zdatně vypomohl WDR Funkhausorchester. A taky došlo v rámci rubriky Groove Window na představení francouzské kapely L’Imperatrice, tip který nedodal nikdo menší, než frontman Jamiroquai – Jay Kay. Ano, i od něj bereme tipy na zajímavé projekty vážně!

Flevans spolu s vydáním nového dvojsinglu oznámil i datum vydání své nadcházející desky. Tři již zveřejněné ukázky z alba A Short Distance To Fall si můžete vychutnat a celou ji předobjednat na jeho Bandcampu:

Nového alba We Never Stop od Candy Dulfer se dočkáme již 28. října a po tomto týdnu je z ní venku druhý single YeahYeahYeah.

MonoNeon má opět (jako už letos poněkolikáté) venku novou desku s lehce zapamatovatelným názvem There Goes That Man Again Turning Water Into Gin & Juice. I ukázku z ní, společně s jednou starší věcí od Ghost-Note, jsme využili jako pozvánku na koncerty zmíněné kapely, které je MonoNeon součástí. Ghost-Note se představí 13. října v pražském Paláci Akropolis a přesně o týden později, tedy 20. října, zahrají na zahájení letošního 39. ročníku Československého jazzového festivalu v Přerově.

Judith Hill si tentokrát v rámci návštěvy naší vlasti vyzkouší zpěv v doprovodu brněnského B SIDE BANDu a to hned dvakrát. Ve čtvrtek 13. října v pražské La Fabrice a o den později v brněnském Sono Music Clubu v rámci festivalu Groove Brno.

Dalším koncertem, který se v rámci brněnského festivalu Groove Brno koná, je dokonce dvojkoncertem. V sobotu 15. října se kromě projektu D.Y.K. v SONO Music Clubu představí také aktuální sestava Brooklyn Funk Essentials. Ti mají těsně před vydáním nové desky, takže jistě v rámci jejich vystoupení dojde i na letos vydané singly.

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát vzala vážně tip od Jay Kaye z Jamiroquai, který se v jednom rozhovoru svěřil, že miluje francouzskou kapelu L’Impératrice. A není divu – sextet muzikantů, který ji tvoří, si spolu s jeho tvorbou ihned zamilujete taky. Tady to můžete prozkoumat:

Swatkins chystá na 28. října debutovou desku Friends And Other Necessities, zároveň se jej v březnu následujícího roku chystají představit i Scary Pockets na desce Pockets Presents: Swatkins!

A na konec The Manhattan Transfer, kteří si k 53 letům na scéně nadělili desku Fifty, na které s nimi spolupracoval i WDR Funkhausorchester. Celou si ji můžete poslechnout a obě tělesa případně i podpořit tu:

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-9-10-2022/