Grundfunk pozval na pražský koncert Jazzanovy a vypustil živý p-funk ze Švédska

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 11.9.2022

Podcast

Nabitý podzim plný zajímavých koncertů pokračuje, a tak jsme pozvali na událost tohoto týdne. Do pražského klubu Palác Akropolis v sobotu 17.září zavítá berlínská Jazzanova společně s DJjem Amirem a projektem Strata Records – the Sound of Detroit, který studiově představila na jaře letošního roku.

Acid-jazzová kapela Night Trains má po třech letech od svého návratu, na kontě další single – skladbu Don’t Fake It (Keep It Real!).

Zvali jsme vás na koncert uskupení Jazzanova společně s DJjem Amirem v Palác Akropolis. Celé album Strata Records – the Sound of Detroit – reimagined by Jazzanova je k poslechu například zde:

Debutová deska Universal Vibrations, za kterou stojí Sam Redmore, je konečně venku. Dvě ukázky prolétly vysíláním a tady ji máte celou k poslechu i podpoře.

Švédský p-funkový mág M-Rock letos vydal desku Celebration a z koncertu, na kterém ji v únoru představil, pořídil záznam. Na nějakých osmnáct minut jsme se tak přesunuli do jazzového klubu Fasching ve Stockholmu, abychom vám atmosféru tohoto vystoupení patřičně navodili. Tady si jej můžete dát v celé své kráse ↓

Prostřednictvím debutové desky Bouncing jsme si představili italské instrumentalisty, kteří si říkají C’ammafunk. Výtvory této šestice virtuosů můžete obdivovat tu:

Omar Lye-Fook refixnul svůj devět let starý opus The Man a do videoklipu k němu obsadil navíc celou svou rodinu.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-11-9-2022/