Grundfunk pozval na koncerty a představil živý záznam britských Mamas Gun

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 16.4.2023

Podcast

Jarní koncertní sezóna je v plném proudu, a tak jsme se tentokrát živým vystoupením věnovali i my. Jak pozvánkám na koncerty, které nás letos čekají, tak i jednomu živáku právě vydanému. Loňské vystoupení britských Mamas Gun v jednom z londýnského klubu PizzaExpress totiž bylo zaznamenáno a okolo těchto klubů vzniklé vydavatelství jej právě vypustilo do světa.

Aktuální albové novinky zastoupili jak zpěvačka Sandra Nkaké s deskou Scars, tak i kapela El Michels Affair a rapper Black Thought, kteří dali dohromady LP Glorious Game. V pravidelné rubric Groove Window jsme se vydali až na daleký severozápad Kanady, abychom mohli představit tvorbu tamní mladé kapely Major Funk. Tak snad to stálo za to!

Čtvrtá studiová deska londýnského dua Jungle se chystá na 11. srpna. Jmenovat se bude Volcano a první ukázka z ní je na světě i s klipem. Candle Flame s hostujícím Erick the Architect si dejte tady:

První tuzemské koncertní vystoupení Zaka Abela se přesouvá z května na 10. listopadu do pražského klubu Rock Café. Důvod je prostý, Zak chce před koncertním turné ještě vydat svou druhou studiovou desku. A píseň Dance With You (The Comeback) je i spolu s klipem další ukázkou z ní.

Do ČR míří poprvé také švýcarské trio The Next Movement – konkrétně se 22. června předvede spolu s Dirty Loops na festivalu Jazz Open Ostrava 2023. A protože pánové mají teprve pár týdnů venku klip k jejich starší věci The Glorious Return Of The Funk, tak si ho dejte, ať víte, proč na ně do Ostravy vyrazit!

Pravidelná rubrika Groove Window představila kanadskou šestici muzikantů, kteří vystupují pod názvem Major Funk. Jejich kompletní diskografii si můžete projet a případně i kapelu podpořit na jejich Bandcampu.

V rámci vysílání jsme vypustili 4 ukázky z loňského koncertu Mamas Gun v jednom z londýnských klubů PizzaExpress, kde se rozhodli vydávat nahrávky vzniklé při intimní atmosféře vystoupeních v nich konaných. Mamas Gun si pro tuto příležitost připravili průřez jejich tvorbou a celé dílo si můžete poslechnout třeba tady:

Rozloučili jsme se krásnou předělávkou jedné klasiky z repertoáru Soul II Soul skladbu Back To Life (However Do You Want Me), kterou upravil do podoby Black II Soul – Tall Black Guy.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-16-4-2023/