Grundfunk pohlídal Strážce klidu

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 21.11.2021

Podcast

Ve vysílání došlo na první solovou desku Romana Holého, výběrovku Always There: 1981–2021 od Incognito, ukázky z kompilace Snoop Dogg Presents Algorithm nebo v pravidelné rubrice Groove Window představenou zpěvačku Helenu May.

V úvodu vysílání jsme se věnovali kompilaci Always There: 1981–2021 (40 Years & Still Groovin’), kterou si Incognito připomínají 40 let od svého debutu v roce 1981.

Dalším tématem byla kompilace Snoop Dogg Presents Algorithm, kterou její výše zmíněný autor vytvořil se spoustou dalších muzikantů pro DefJam Recordings, kde se sám letos ocitl v roli nejvyšší, tedy prezidentské. Podívat se můžete i na video ke skladbě Go To War s hostujícím BLXST.

Album Snoop Dogg Presents Algorithm si můžete užít tu ↓

Strážce klidu Vol. 1 je prvním sólovým albem Romana Holého, ze kterého jsme zahráli hned dvě ukázky – skladby Zánik Západu a Odletěl kakadu. Na albu se promíchaly všechny Holého pocity a bolesti spojené s chmurným obdobím lockdownu a daly vzniknout velmi osobním písničkám. Ke spolupráci na některých textech přizval svoje oblíbence, jako například Radka Pastrňáka, Tomáše Hanáka, Martina Kyšperského nebo Otu Klempíře, a svůj textařský podíl mají na vybraných písních i hosté Dan Bárta, Mucha, Necrocock, MC Gey a Ewa Farna.

Album Strážce klidu Vol. 1 najdete na různých digitálních službách: https://wmcz.lnk.to/RHSKV1

V pátek jsme vás lákali na její livestreamovanou release party (na záznam se podívejte níže) a ve vysílání jsme konečně zahráli z její nové desky Funkalicious. Řeč je o zpěvačce Helena May, kterou jsme si představili v rámci pravidelné rubriky Groove Window.

Představili jsme také nové album pianisty, skladatele a moderátora Joolse Hollanda – Pianola – Piano & Friends, na kterém se představuje velká řada hostů zvučných jmen. Ostatně – posuďte sami.