Grundfunk podává předvánoční nášup groovu a funku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 18.12.2022

Podcast

Předposlední vysílání v letošním roce přineslo do éteru řadu funksoulových novinek i ukázky z živáku, který vydal tento měsíc virtuozní klávesák Cory Henry se svojí kapelou The Funk Apostles.

Vysílání jsme odstartovali skladbou Play 2 Win od Destiny, kterou obasuje kompilace Dave Lee’s Essentials 2022, kterou v celé své kráse najdete pod labelem Z Records třeba tady:

Chorvat Vladimir Sivc alias Funky Destination vydal před týdnem nové EPčko Soul Foolish Magic, ze kterého jsme na vás vysypali track Disco Shuffle. Ten i spolu se všemi ostatními si můžete poslechnout a podpořit tu ↓

The Hamiltones aka The Ton3s mají už pár týdnů venku novinku Thank You s hostujícím Mr. Talkboxem. Poslechnout si ji můžete níže a zároveň se začít těšit na za týden, kdy si dáme ukázku některé z vánočních písní, které najdete na jejich 2 roky starém albu A Hamiltone Christmas.

Cory Henry přeměnil s koncem roku své letošní na Grammy nominované album Operation Funk do živé podoby. Z alba Operation Funk (Live) jsme vám zahráli ve vysílání čtyři ukázky a kompletní ho najdete k poslechu pod tímto odkazem ↓ Je to nášup!

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila prostřednictvím ukázek z jeho letošního alba Love is the Answer zpěváka Victora Haynese

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-18-12-2022/