Grundfunk plný hudebních lahůdek

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 18.7.2021

Podcast

Po čtrnácti dnech se hlásíme opět o slovo a do playlistu se tentokrát dostali například M-Rock & Wefunky Band, Jonah Nilsson s novinkou Diamond Ring, ukázky z dlouho očekávané desky dua Jimmy Jam & Terry Lewis, nový singl od Kool & The Gang nebo skladby z kompilace Operation Disco. Pravidelná rubrika Groove Window představila kapelu Super db, které začátkem července vyšla debutová deska Écoute Ça. Příjemný poslech přejí DJ Maceo a Viktor Mašát.

Producent OPOLOPO stojí nejen za mixem a produkcí prvního singlu Tenderness švédského funkvého mága M-Rocka a jeho Wefunky Bandu, ale i za remixem této skladby, kterým jsme otevřeli dnešní vysílání. M-Rock & Wefunky Band chystají nové album Celebration, které by mělo vyjít letos 1. října.

Dva týdny po předělávce skladby Bad od Michaela Jacksona přichází Jonah Nilsson s originálním songem Diamond Ring, kde mu hostuje Steve Vai. Skladba by se měla objevit na Jonahově chystané sólové desce. Mrkněte na klip, který k této skladbě vznikl a v němž účinkují muzikanti, kteří s ním pak pojedou i na případné turné.↓

Dlouho očekávaná deska dua Jimmy Jam & Terry Lewis (vycházející pod značkou Jam & Lewis) Volume One je konečně venku a najdete na ní spoustu hostů, se kterými toto od roku 1984 aktivní duo, producentsky spolupracovalo. Celé album si můžete poslechnout třeba tady:

20. srpna se po opravdu hodně dlouhé době dočkáme nové studiové desky Kool & the Gang – Perfect Union, kterou ještě stihl celou zprodukovat Ronald Nathan Bell, saxofonista a zakládající člen kapely, který loni v září náhle zemřel. A jedním ze songů, který se na ni objeví, je právě vydaný singl Pursuit Of Happiness, ke kterému je k vidění i videoklip ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila kapelu Super db, které začátkem července vyšla debutová deska Écoute Ça. Jejího vydání se bohužel nedožil jeden ze čtveřice muzikantů, kteří kapelu tvoří a na desce dělali. Klávesák, dechař a vokalista Matt Dibble totiž v květnu tohoto roku náhle zemřel a tak je album nejenom představením kapely samotné, ale i vzpomínkou právě na tohoto muzikanta.

Ještě před tím, než se dočkáme nové desky od Alice Russell, si můžeme zopakovat její 8 let staré album To Dust, které vychází tento měsíc v bonusové verzi doplněné o pár skladeb, které na původním albu nenajdete.