Grundfunk odvysílal live session s kapelou fullstop z Havlíčkova Brodu

GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 26.5.2024

Podcast

Poprvé v historii Grundfunku jsme se přesunuli i s přenosovým vozem do Havlíčkova Brodu, kde proběhlo vysílání z klubu Čarodějka, ve kterém si mohli posluchači vychutnat vedle pravidelného obsahu i rozhovor a live session s místní kapelou fullstop.

MonoNeon odložil vydání své desky Quilted Stereo na 26. července, ale alespoň jsme se od něj dočkali singlu Segreghetto, který doprovází i klip.

14. června vyjde nová deska Anaconga Blueyho uskupení Citrus Sun a první single z ní je na světě, cover skladby Bobbyho Caldwella – Down For The Third Time, kde si zazpívala Natalie Duncan.

Havlíčkobrodskou kapelu fullstop, která byla nedílnou součástí našeho vysílání, najdete k poslechu třeba tady:

nebo také na Bandzonu https://bandzone.cz/fullstop

Zajímavý soulový cover skladby Black or White od Michaela Jacksona zařadil na svoji druhou studiovou desku Étincelle francouzský muzikant Waxx, přičemž mu na ni s vokály pomohl Ben l’Oncle Soul. Celé album je k poslechu tady:

S vysíláním jsme se rozloučili letos poprvé vydanou písní Silver Tongue, jejíž text pro Prince napsala Nikka Costa. Před dvaceti lety vyšlo její demo a minulý týden pak jeho plnohodnotná verze.

Playlist dílu najdete tady: https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-26-5-2024/

fotografie z klubu Čarodějka https://eu.zonerama.com/JirkaSvobodaHB/Album/11516062
Jiří Svoboda https://www.instagram.com/jiri_svoboda_foto/