Grundfunk navštívil New Orleans

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 1.5.2022

Podcast

Nejenom díky dokumentárnímu filmu Take Me To The River: New Orleans se z tohoto hudbou protkaného města z pobřeží amerického státu Louisiana stal v posledních týdnech středobod pozornosti.

Ale zdaleka ne jen kvůli tomu. Zajímavý soundtrack, který tento film doplnil o týden později, totiž obohatili novými alby dva aktuálně nejhlasitější tamní rodáci. Trombone Shorty se vytasil s albem Lifted a oblíbenec poroty cen Grammy PJ Morton přišel s novinkou Watch The Sun.

30 let na scéně slaví britský label Dôme Records – a svou oslavu rozdělil do celkem dvou kompilací, které vycházejí tento týden a v červnu. Tu s pořadovým číslem jedna tak najdete tu ↓

Trombone Shorty vydává nové album Lifted pod křídly labelu Blue Note Records a celé je k poslechu třeba tady:

Minulý týden měl ve Spojených státech premiéru dokument Take Me to the River: New Orleans.
K tomuto dokumentu o hudebních kořenech New Orleans, byl vydán i působivý soundtrack, který si vychutnejte tady:

V New Orleans zůstáváme i s novým albem Watch The Sun, které minulý týden vydal další tamní rodák – PJ Morton.

Pomocí debutové desky Bring On The Good Times jsme v pravidelné rubrice Groove Window představili skupinu Dawn Patrol, rozšířenou sestavu původního dua Martin & Garp.

Český gospelový soubor Maranatha Gospel Choir se poprvé vrhá do vod českých textů se skladbou Maraton, na které jim pomáhají Epoque Quartet a Oto Klempíř.

playlist tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-1-5-2022/