Grundfunk naložil instrumentální funk, francouzské disco i poctu pro Erykah Badu

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 22.1.2023

Podcast

Různé pohledy na zvuk osmdesátých let minulého století nabídla ve čtvrtém lednovém vysílání Grundfunku jak kompilace Dancefloor Weaponz Vol. 6 francouzského labelu Funky French League, tak v Los Angeles žijící Čech Dominik Novák, vystupující pod přezdívkou Mr. Moustache, který svůj aktuální single Radio Request obalil příběhem z fiktivního radiového vysílání. I tento týden pak nabídl novinky albové – Erykah Badu si vysloužila poctu od Josého Jamese na albu On & On a The Motet se vrhli do instrumentálních vod s deskou All Day. A nakonec po čtvrt století, kdy baskytarista Stuart Zender natočil poslední single s kapelou Jamiroquai, jsme se od něj konečně dočkali prvního sólového počinu, skladby Happy Feelings.

Druhý single Give Me The High z chystaného třetího alba A Good Woman od Izo FitzRoy je od pátku venku. Vznikl pod producentským dohledem Oscara De Jonga z Kraak & Smaak a tady ↓ jej můžete slyšet znovu a znovu a případně i podpořit.

Poslední dva měsíce jsme strávili v područí německého dua Funkatized, které postupně v prosinci vydalo nové album a první část své bestofky. Ta druhá část pak spatřila světlo světa tento týden a jmenuje se nepřekvapivě The Best of 15 Years (Two), protože 15 let uplynulo od vydání jejich debutové desky. K poslechu zmíněné druhé části můžete zamířit třeba sem:

Devátá studiová deska denverských The Motet je čistě instrumentální a jmenuje se All Day. A ano, prý ji máte poslouchat bez přestání pořád dokola celý den, tedy pokud vás opravdu chytí. O čemž zrovna u těhle střelců vůbec nepochybujeme!

Nejnovější EPčko Dancefloor Weaponz vol.6 vydané na labelu Funky French League se věnuje předělávkám čtyř skladeb vzniklých mezi lety 1979 a 1986 a mnohdy byste v nich originály z repertoáru Sylvestera, Funk Deluxe, Telexu nebo Jocka Hattleho nepoznali.

Brooklyn Funk Essentials mají z chystaného alba Intuition venku již třetí single How Happy. Zatím pořád nevíme přesné datum vydání desky, ale snad se dočkáme někdy v březnu. Teď už ale ochutnávejte klip, který k singlu vznikl ↓

Posledním dnešním tématem byla deska On & On, kterou si José James nadělil ke svým pětačtyřicetinám a celá je věnována osobnosti a tvorbě Erykah Badu, kterou José obdivuje. Celé album si můžete poslechnout třeba tady:

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-22-1-2023/