Grundfunk nadělil pod stromeček 28 vánočních groovy skladeb

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 25.12.2022

Podcast

Vysílání na první svátek vánoční prostě není možné absolvovat bez skladeb, které atmosféru těchto svátků dotvářejí. I letos se jich pár v groovém rybníčku urodilo a kam jinam je zařadit, než právě do tohoto dílu Grundfunku. Tady najdete pár odkazů na novinky, ze kterých jsme letos čerpali.

Kompilace Santa’s Funk & Soul Christmas Party Vol. 4 obsahuje rozmanitý výběr obskurních vánočních písní. Garážový funk, melancholický soul, rap i oldschoolový hip hop v celé své vánoční kráse poslouchejte třeba tady:

Ida Nielsen přispěla do vánočního mlýna skladbou Funk in the Xmas Trunk

Veselé funkové Vánoce přejí ze Švédska také M-Rock & Wefunky band

Bootsy Collins si k natočení vánoční skladby Boot-A-Claus přizval členy jeho talentové stáje včetně Fantaazmy, Baby Triggy, Garyho „G7“ Jenkinse a Dreiona. Singl je oslavou vánoc a pokračováním mise Bootsy’s Funk Not Fight, jejímž cílem je šířit mír a lásku prostřednictvím hudby. Album Funk Not Fight má vyjít v roce 2023 a bude obsahovat hudbu začínajících umělců, rapperů, básníků, zpěváků a instrumentalistů, kteří mu zašlou svoji hudbu k uvedení na albu. Více informací o projektu najdete tady: https://www.syncrmusic.com/job/328/bootsy-collins-presents-funk-not-fight-album-1

“Modlím se, aby vám písně na tomto albu přinesly mír, radost a štěstí, které si zasloužíte” říká k albu The Magic of Christmas zpěvačka Martha High.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-25-12-2022/