Grundfunk na vlně tanečních groovů, latinskoamerických rytmů i australského funku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 4.12.2022

Podcast

Jednu z posledních šancí vyhnout se koledám a vánočním písním v kategorii novinek, jsme využili díky několika uskupením, které se nebojí v týdnech před závěrečnými svátky roku vypustit i běžnou tvorbu.

Ať už jde o záznam koncertu, tak jako v případě australských The Bamboos a jejich spolupráci s Melbourneským symfonickým orchestrem, nebo kompilaci dvou italských producentů a DJů Mickyho Mora a Andyho Tee, kterým se povedlo proniknout do trezoru britského labelu Z Records a ten, dle jejich vlastních slov, vyrabovat tak, aby si posluchač přišel na své. Na první možný prosincový termín si nové desky naplánovali i další Ital v tomto vysílání – Alberto De Benedetti alias Bobby Soul s deskou 20/30, a také berlínské duo Funkatized, jejichž dva roky stará deska Chameleon One se dočkala svého pokračování Chameleon Two.

Úvod jsme vyplnili dvěma ukázkami z kompilace labelu Z Records – In Our Groove, kterou sestavila dvojice Micky More & Andy Tee, tedy hlavouni labelu Groove Culture. V rámci ní vzniklo i několik originálních mixů, za kterými stojí přímo kompilátoři samotní a všech 29 skladeb je k poslechu a případné podpoře tu:

Producent, DJ a muzikant B.Bravo vydal letos na jaře svou druhou studiovou desku Vizionz, kterou nyní doplňuje její remixová podoba. Na pěti kouscích se navíc podíleli remixéři, kteří se v září účastnili soutěže vyhlášené labelem Bastard Jazz. Celé remixové album najdete tady ↓

Po kompilaci dvou debutových EPček kapely Ghost Funk Orchestra původně z roku 2016, která vyšla v srpnu letošního roku, se tato desetičlenná newyorská partička vrací s třetí studiovou deskou A New Kind Of Love. Podpořit je a vyslechnout si všech 12 na albu nahraných kompozic můžete tu:

The Bamboos zvládli v roce 2021 natočit živák s Melbourne Symphony Orchestra, který nyní vychází na vinylu a také v digitálu. Kdo preferuje CDčka, bude si ale muset na ně počkat až do února příštího roku a do té doby se spokojit třeba s odkazem níže.

A jak to v Hamer Hall vypadalo, můžete zjistit díky videu ke skladbě Power Without Greed

Pravidelná rubrika Groove Window zamířila dnes do rodiny Escovedů, z které vytáhla jméno Juan Escovedo, jehož sestrou je Sheila E. a tatínkem Pete Escovedo. Loni vydal Juan album The J, na kterém se konečně plně představuje on sám. Tady si jej můžete poslechnout ↓

Závěr vysílání nám obstaral Karlos Edwards, který si na single With You pozval zpěvačku Elle Cato a trumpetistu a hráče na lesní roh Bryana Corbetta. Na klip můžete mrknout tu ↓

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-4-12-2022/