Grundfunk na vlně Brit funku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 28.3.2021

Podcast

Dlouholetí přátelé a spolupracovníci Gilles Peterson a Jean-Paul „Bluey“ Maunick se po letech opět spojili, aby oživili energii britské funkové scény z počátku 80. let.

Význam této hudby není jenom v tom, že se jednalo o převládající britskou taneční hudbu té doby, ale také v tom, že využívala rytmy a hudební postupy vycházející z elektro jazzu. Projekt STR4TA tak přináší zvuk, který vychází z tvorby skupin jako Atmosfear, Hi-Tension, Light of the World nebo Freeez. Nemalou zásluhu na tom mají i na albu spolupracující hudebníci, kterými jsou Francis Hylton, Matt Cooper, Richard Bull nebo Peter Hinds.

Water Seed zásobují své fanoušky novými singly, jako na běžícím pásu. A nejinak tomu bylo i v březnu, kdy mimo jiné vydali skladbu 24 Days s hostujícím Kr3wcialem a jako u všech předchozích má i tato svůj videoklip.

MF Robots chystají druhé studiové album Break The Wall pravděpodobně až na podzim, kdy s ním budou moci vyjet i koncertovat. Do té doby ale vydávají nové singly a ten čtvrtý v pořadí se jmenuje Good People a spolu se spoustou různých remixových podob se jej dočkáme 14.května.

Pravidelná rubrika Groove Window představila mladého a talentovaného baskytaristu ze Slovenska, který se jménuje Aron Hodek, jemuž se pro svoji prvotinu Never Give Up, podařilo získat na vokály amerického gospelového a soulového zpěváka Doobieho Powella.

A nakonec Gizelle Smith, která má venku první single z její chystané třetí studiové desky Revealing. Skladba King Of The Mountain je předělávkou stejnojmenné písně od Kate Bush a poslechnout si ji můžete třeba tady: