Grundfunk na cestě k Marsu

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 27.6.2021

Podcast

V playlistu předprázdninového vydání je celá řada novinek v podání Hiatus Kaiyote, Opolopa, The Fantastic! nebo Dextera Wansela. A máme také radost, že můžeme v rámci našeho vysílání zvát na koncerty a doufáme, že nás na podzim čeká pořádný nášup na festivalu Groove Brno, který zvěřejnil seznam vystupujících.

Polovina dua Cool Million – Rob Hardt se spojil se zpěvačkou Miracle Thomas a vytvořili single Get Up On The Floor, kterým vás chtějí přilákat znovu na taneční parket. Podaří se jim to?

Švédský DJ a producent OPOLOPO si ve spolupráci s Angelou Johnson vzal do parády další z devadesátkových hitů a oblékl ho do nového kabátu. Tentokrát jde o skladbu Good Lover od D’influence, kterou jsme vám s radostí pustili ve vysílání. Výsledek můžete posoudit třeba tady i s bonusy. ↓

Australští Hiatus Kaiyote, aktuálně vydávají svojí třetí studiovou desku Mood Valian, ze které jsme vám ve zahráli hned dvě skladby. Kapela si nadělila k prvnímu singlu Get Sun i videoklip, na který se můžete podívat tady:

Co nás tento týden mile překvapilo, je nová deska The Story of the Flight Crew To Mars, pod kterou je podepsaný Dexter Wansel. Album se objevilo doslova z čista jasna a je velkolepým výpravným dílem. Nejde tedy jen o hudbu, ale i o mluvené slovo, které dotváří celý příběh posádky a popisuje jejich cestu k Marsu.

Sébastien Robin má pocit, že nemá moc funkové jméno, a tak si zvolil přezdívku Dafonk. A právě jeho jsme představili v pravidelné rubrice Groove Window, prostřednictvím skladeb z alba Heaven z roku 2017. Již brzy se dočkáme novinky, která naše vysílání určitě nemine.