Grundfunk jede pro funk do Holandska

v neděli od 20 hod na Radiu Wave

Kraak & Smaak jsou vynikající DJs a producenti z Holandska, které můžete v únoru chytnout třeba v Austrálii na turné Good Vibrations.

kraakens07NLBS0.jpg
Kraak & Smaak jsou vynikající DJs a producenti z Holandska, které můžete v únoru chytnout třeba v Austrálii na turné Good Vibrations, kde vystupují po boku hvězd jako jsou Beastie Boys, Jurassic 5, Nightmares On Wax, nebo Fort Knox Five.

Jo, trochu z ruky, my víme a proto stačí vyladit v neděli frekvenci 100,7fm a máte exkluzivní koncertík Kraak & Smaak naservírovaný až pod nosem!
Kariéru Kraak & Smaak (což mimochodem holandsky neznamená crack & smack) zahájila před čtyřmi lety nabídka na album od Jalapeno Records. Dva DJs a jeden klávesák se svým debutem Boogie Angst zaznamenali okamžitý úspěch a britský DJ Magazine ho vyhlásil deskou měsíce. Respektovaný časák Blues & Soul je pro změnu označil tím nejfunkovějším co kdy vzešlo z Holandska.
Jejich EPs a remixy se pohybují od groovy housíku po heavy funky breaks s pořádnou basou a v loňském roce dokonce pro letní festivaly postavili živou kapelu, aby to šlapalo a dupalo jak se na holandský funky fenomén sluší a patří.

V nedělním Grundfunku pro Vás kromě standardní porce funku, soulu, novinek a vychytávek máme i dvacetiminutovou ukázku z vystoupení Kraak & Smaak coby regulérního funkového ansámblu na festivalu Eurosonic 2007 v Holandském Groningenu. Naslyšenou se těší kormidelník Dj Maceo a veslař Martin Mikuláš.